Пошук Держдумою ворогів серед діячів культури – це політичне божевілля — Гудков

У Держдумі РФ працює група з розслідування антиросійської діяльності (ГРАД). Але далеко не всі в Росії згодні з такою абревіатурою та смисловим наповненням організації. У мережі вже охрестили організацію іншою, нецензурною абревіатурою, яка розшифровується так: група з виявлення ворогів нашого суспільства. Як зазначив російський опозиційний політик, ексдепутат Держдуми РФ Геннадій Гудков, подібний сарказм виявляє справжнє ставлення частини російського суспільства до цензури та переслідувань у Росії. Про це він сказав в ефірі проєкту “FreeДОМ”.

Думська група з розслідування антиросійської діяльності у сфері культури організована лідером партії “Справедлива Росія — За правду” Сергієм Мироновим, одним із її керівників став письменник Захар Прилєпін. За словами Гудкова, група займається тими діячами культури, хто ще зберіг тверезий погляд на речі та самоповагу. Але робить це настільки потворно, що майже не залишає сумнівів у своєму божевіллі. Наприклад, експерт навів одне з останніх рішень ГРАДу, в якому “посібником” агентів іноземного впливу названо генерального директора “Першого каналу” Костянтина Ернста.

— Які цілі роботи групи ГРАД? І що означає внесення знаменитостей до цього списку?

— Це не перша група, яка займається подібною нісенітницею. Ви знаєте, що є Андрій Климов, котрого я добре знаю, ми з ним на “ти”. Багато років він, будучи членом Ради Федерації, очолював групу з захисту духовних цінностей. Це як комісія з полювання за відьмами. Вона вже працює. Мабуть, лаври Андрія Климова не дають спокою депутатам Державної Думи, які хочуть довести, що вони святіші за Папу Римського. Інакше їх виженуть із Думи. І ось вони утворили цю комісію мракобісся. Вони туди почали включати вже всіх, кого підозрюють.

— До списку потрапив навіть Костянтин Ернст за те, що досі не звільнив коміка Івана Урганта, який відкрито засудив вторгнення Росії в Україну. Як таке стало можливим? Ернст, який упродовж десятиліть займається кремлівською пропагандою. І раптом у списку.

— Це форма політичної шизофренії. Це ж люди, які збожеволіли. Вони не знають, як в емоційному запалі довести свою відданість справі партії так, щоби взагалі ніхто не міг навіть сумніватися.

Ернст, на мою думку, під санкціями Заходу за організацію багаторічної пропаганди. Я маю дуже багато знайомих на “Першому каналі”, які мені розповідали про “Прем’єр-ТВ”. Це така контора ФСБ, яка не пропускає нічого про Путіна без свого агента. Тобто навіть протокольні зйомки Путіна не можуть пройти повз. Там уважно стежать за такими речами.

— Рішення справді виглядають дуже абсурдно.

— Я гадаю, що Путіну це подобається. Він з усмішкою міркує, як ці недоумки “рубають ліс”, зі шкіри лізуть, щоб довести свою відданість. Йому це подобається, він дивиться поблажливо. Він розуміє, що вони божевільні. Він сам божевільний, і вони один одного дуже добре розуміють.

Я думаю, що Ернст теж там зараз посміхається, і для нього це не страшно, тому що він має свого роботодавця, перед яким він звітує.

— Геннадію, скажіть, а як реагує культурне середовище на те, що створюються якісь нескінченні списки, до яких потрапляє величезна кількість людей.

— А що Ви називаєте культурним середовищем? Микиту Міхалкова?

Володимир Ленін називав нашу інтелігенцію гів..ом. Є письмові джерела. Я не можу назвати сторінку і рядок, але цю фразу нескладно знайти прямо зараз. Погугліть, і вам одразу вискочить ця фраза. На жаль, частина цього культурного середовища, члени організації з пошуку ворогів нашого суспільства — вони таке ж лайно, як і все інше.

Найбільш грамотна, прогресивна, розумна частина культурного середовища — не з Путіним. Співачка Алла Пугачова поїхала, артист Максим Галкін поїхав. Співак Юрій Шевчук залишився, але ви знаєте про його позицію. Людмила Улицька, Дмитро Биков, Борис Акунін тощо. Більшість із них залишили Росію, вони критикують Путіна. Тобто творче та культурне середовище ділиться на холуїв і людей, які проти війни.

Зараз, ви навіть не можете уявити, наскільки суспільство розколоте та фрагментоване. Я сам перестав спілкуватися з половиною своїх знайомих та друзів. І більше ніколи не намагатимуся відновити з ними стосунки. Вони підтримують воєнні злочини, фашистські дії тощо.

Читайте також:

Російські окупанти використовують захоплену Запорізьку атомну електростанцію біля Енергодару для ядерного шантажу. Про це заявив керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук у прямому ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США

Російський правозахисник, засновник громадського проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA наголосив, що військовослужбовці ЗС РФ деморалізовані. Вони починають розуміти, що таке насправді путінська “спецоперація”, і на даному етапі у російській армії спостерігається великий кадровий дефіцит.

Розкидати “пелюстки” у Донецьку могли лише військові РФ — Лисянський

Прямий ефір