“Русский мир” — це беззаконня навіть щодо військових РФ, які хочуть повернутися додому — правозахисник

Російський правозахисник, засновник громадського проєкту Gulagu.net Володимир Осєчкін в ефірі марафону “FREEДОМ” на телеканалі UA наголосив, що військовослужбовці ЗС РФ деморалізовані. Вони починають розуміти, що таке насправді путінська “спецоперація”, і на даному етапі у російській армії спостерігається великий кадровий дефіцит.

Осєчкін також підкреслив, що лише публічний розголос і допомога правозахисників допомагає повертати російських військових, які відмовляються воювати в Україні. Крім того, гість ефіру зазначив, що “влада” т.зв. “Л/ДНР” не пускає до місцевих в’язниць навіть представників РФ: там панує повне беззаконня.

“Навіть російських правозахисників, які афілійовані адміністрацією президента РФ Володимира Путіна та ФСБ, не пустили в СІЗО в Донецьку і колонію в Оленівці, щоб вони не побачили те, що відбувається всередині. Тому говорити про те, щоб на окуповані території потрапили міжнародні правозахисники просто неможливо. Можна констатувати, що це територія беззаконня. Про це потрібно робити велике розслідування, розповідаючи росіянам, що “русский мир”, який прийшов в Україну — це тортури та беззаконня, безправність навіть щодо російських військовослужбовців, які хочуть повернутися додому”, — сказав він.

Відмови росіян йти на війну, за словами Осєчкіна, фіксувалися від початку повномасштабної війни РФ проти України. Росія провалила набір для регулярної армії, для ПВК, тож вони почали вербувати в’язнів. Експерт повідомив, що у російській армії кадровий дефіцит.

“По-перше, велику роль відіграє запеклий опір тероборони та ЗСУ. Більшість регулярної армії РФ деморалізована. По-друге, люди поступово починають тверезіти й усвідомлювати, що насправді відбувалося, всупереч російській пропаганді. На Gulagu.net ми публікуємо інтерв’ю з тими, хто повертається з війни. Росгвардійці та десантники розповідають, що там відбувається насправді й закликають росіян повертатися і не брати участь у війні. Чим більше росіян про це дізнається, тим менше буде охочих їхати в Україну — навіть за гроші, які пропонує влада РФ”, — зазначив правозахисник.

За словами Осєчкіна, фінансова мотивація спрацьовує лише коли людина має борги й кредити. Тому російська влада пропонує їй поїхати на війну й отримувати сотні тисяч рублів на місяць. Проте експерт наголосив, що попри зусилля пропаганди, дедалі більше росіян відмовляються брати участь у війні.

“Коли вони туди приїжджають і на власні очі бачать, що відбувається — тверезіють. Солдати намагаються повернутися додому, проте в російській армії на цей випадок, дійсно, є загороджувальні загони, які застосовують нелюдські методи як до українських військовополонених, так і до російських відмовників. Чим більше ми отримуємо свідчень злочинів армії РФ, тим більше розуміємо — це махровий фашизм у XXI столітті”, — заявив він.

Нагадаємо, Павло Лакійчук в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів, що армія РФ використовує захоплену Запорізьку АЕС біля Енергодару для ядерного шантажу на світовому рівні. Україні необхідно зробити так, щоб провокація РФ не спрацювала.

“Очі” для ЗСУ: як і де навчають пілотів дронів

Ердоган може стимулювати Путіна до виконання угод — посол

Читайте також: Путін анонсував Третю світову війну ще у 2007 році — експосол Грузії у США

Прямий ефір