Понад 3,3 млн дітей на окупованих територіях Кремль планував “ідеологічно обробити” — дані звіту правозахисників

Павло Лисянський та Віра Ястребова. Фото: mediacenter.org.ua

Кремль намагається створити покоління, яке буде ідеологічне направлено проти Заходу та України. Про це сьогодні, 17 березня, під час брифінгу в “Медіацентрі Україна — Одеса” повідомили автори дослідження “Ідеологічна “освіта” дітей на тимчасово окупованих територіях України” правозахисник, директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський та директорка ГО Східна правозахисна група Віра Ястребова, інформує FREEДОМ.

За даними звіту, Кремль планував “провести роботу” з 3,3 млн дітей, які залишилися жити на тимчасово окупованих територіях України.

“Ця обробка йде в декілька етапів. Спочатку історичне виховання, через яке насаджують історію, яка потрібна країні-агресору. Потім створюються військово-патріотичні клуби. Це інший рівень. У них вже йде поєднання ідеології та зброї. Вони героїзують бойовиків, — наші люди пішли, взяли до рук зброю, і зараз це потрібно робити вам. І вони кажуть, кого саме треба йти убивати. В ЗМІ вони поєднують українських політичних діячів і діячів нацистської Німеччини. Це роблять з дітьми з першого класу”, — зазначив Павло Лисянський.

Правозахисники повідомили, що на території окремих районів Донецької та Луганської областей, таке “виховання” триває з 2015 року.

“З 2015 року 8437 дітей на території ОРДЛО були втягнуті в процес мілітаризації адміністрацією РФ через заклади освіти та через різноманітні козацькі та кадетські корпуси, які були створені на території ОРДЛО у 2017-2018 роках”, — розповіла Віра Ястребова.

Правозахисники звернули увагу, що, якщо дослідити всі ідеологічні матеріали, то можна дійти висновку, що за 5-10 років Кремль готується повторити військову агресію.

Павло Лисянський наголосив, що і депортація дітей і ідеологічне виховання — це факти знищення української нації та акт геноциду.

“Тому я не згоден з висновками комісії ООН, яка знайшла на території України ознаки воєнних злочинів, але не знайшла ознак геноциду українського народу”, — додав він.

Читайте також: Ознаки геноциду в Україні: висновки комісії ООН прокоментував юрист

Прямий ефір