Понад 200 тисяч українців уже надіслали кібервійськам знімки російської техніки

Відтоді, як Росія повномасштабно вторглася на територію України, в країні працює кіберфронт. Про це розповів керівник служби підтримки сервісу ДІЯ Олександр Прохорович в ефірі марафону FreeДОМ на телеканалі UA.

IT-фахівці звернулися до світових компаній із закликом про допомогу.

“Коли ми звернулися з проханням підтримати Україну і ввести санкції проти Російської Федерації, більшість одразу ж на це  відгукнулися, і це історія, коли репутація була набагато важливішою за будь-які фінансові аспекти. І ми чудово розуміємо, що більшість компаній також зазнають фінансових збитків без ринку Російської Федерації. Але такі кроки потрібні для того, щоби можна було перемогти агресію. Вона потрібна для миру в усьому світі і для миру, зокрема, в Європі. І ми за це дуже вдячні всім компаніям, які швидко відреагували на наші звернення, зробили свій внесок у боротьбу з таким тоталітарним режимом. Світ сильно змінився від початку такої великої війни. Ми живемо в інформаційному суспільстві, і тому дуже важливим став інформаційний фронт, у якому ми активно беремо участь”, — розповів Прохорович.

Він додав, що Міністерство цифрової інформації повністю переорієнтувалося під військові проєкти, аби допомогти українцям.

Це сервіси, послуги, які можуть людині дуже допомогти. Наприклад, один із таких сервісів – коли через “ДІЮ” можна буде залишити заявку на виплату грошей українцям, які проживають на територіях, де тривають найактивніші бойові дії. Також ми додали можливість для всіх українців надіслати кошти на допомогу Збройним силам України через перевірений благодійний фонд. Будь-який українець, який перебуває у себе вдома, може через чат-бот “єВорог” повідомити про  розташування ворожих військ, відправити їхні фотографії, у такий спосіб допомогти нашим Збройним силам”, – розповів Прохорович.

Він пояснив, що чат-бот дозволяє збирати докази російської агресії в інформаційному просторі.

“Ключова відмінність від інших чат-ботів – це те, що можна авторизуватися через “ДІЮ”, потрібно, щоб могли переконатися, що надсилає дані конкретно громадянин України. І після того, як заявка потрапила в систему, її перевіряють модератори 24/7, за чек-лістом з характеристиками ворожої техніки. Після обробки дані надсилаються до Генерального штабу Збройних сил України. Таким інструментом вже зараз скористалися понад 274 000 українців”, — розповів фахівець.

Читайте також:

Якщо буде загроза, українській армії знадобиться 72 години, щоби знешкодити Придністров’я – військовий експерт

Омбудсменка повідомила про 400 випадків зґвалтування дітей та дорослих на окупованих територіях

Прямий ефір