Якщо буде загроза, українській армії знадобиться 72 години, щоби знешкодити Придністров’я – військовий експерт

Велика битва за Донбас на сьогодні може бути лише короткочасним наступом  російської окупаційної армії по одному з напрямків. Таку думку висловив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA.

“Вони зараз намагаються імітувати наступ по низці напрямків, знов-таки, у напрямку Запоріжжя, Слов’янська тощо. Але насправді ресурсів не вистачає. Можливо, лише концентрований удар на одному з напрямків, який дасть змогу досягти ситуативної переваги над Збройними силами України. Але ресурс тут не безмежний – як людський, і технічний. Щодо боєприпасів теж є певні питання. Їм бракує не просто ресурсів епохи Російської Федерації, а йдеться про ресурси, що дісталися Російській Федерації з часів Радянського Союзу. Тому я можу говорити про велику битву за Донбас у виконанні російських окупантів лише як про ситуативну перемогу на якомусь напрямку”, – вважає Коваленко.

При цьому під “ситуативною перемогою” він має на увазі лише тимчасове укріплення на позиціях, як, наприклад, у Чернігівській, Сумській та Київській областях у перший місяць повномасштабного наступу.

“Вони просто змушені були тікати з цих областей, не витримуючи тиску з боку Збройних сил України в режимі поступального контрнаступу, а також не витримуючи партизанських дій як тероборони, так і СЗГ України в безпосередньому тилу тих територій, які вони нібито умовно зайняли”, – нагадав експерт.

Він також прокоментував ситуацію на півдні країни. На думку Коваленка, російським силам вдасться лише якийсь час утримувати Херсонську область в окупації.

“Вони не можуть у довгостроковій перспективі її утримувати під тиском контрнаступальних дій Збройних сил України”, – вважає Коваленко.

При цьому Кремль паралельно намагається змусити самопроголошену владу невизнаного Придністров’я до бойових дій на Одещині.

“Бо російському командуванню чудово зрозуміло, Одесу та Одеську область вони вже десантною операцією не зможуть захопити та окупувати. Тому їм потрібен ресурс у Придністров’ї. Ось у тому й річ, що армія Придністров’я  якщо справді виявляє якусь агресію щодо України, то зачистка Придністров’я займе для збройних сил України максимум 72 години. Ось це реальна дата, про яку можна говорити. І в Придністров’ї це чудово розуміють. Тирасполь, на мій погляд, зараз так само, як і Мінськ, грає в піддавки з Москвою, всіляко киваючи своїм кураторам, погоджуючись із їхніми сценаріями. Але насправді Придністров’я може продемонструвати диверсійну діяльність проти Одеси та України. Не більше. Якщо буде більше, то вже не буде Придністров’я. І Кишинів тільки Києву скаже “дякую” за те, що зачистили цей апендицит “русского мира”, – розмірковує військово-політичний оглядач.

Цілком імовірно, що Москва хоче створити гарячу точку на Одещині для того, щоб відтягнути сили та засоби Збройних сил України з Миколаївської області та сконцентрувати увагу на Одеській області. Але Коваленко називає цей сценарій “бездарним, який зазнає фіаско так само, як свого часу зазнав фіаско сценарій із залученням армії Білорусі до бойових дій проти України”.

Читайте також:

Омбудсменка повідомила про 400 випадків зґвалтування дітей та дорослих на окупованих територіях

Понад 200 тисяч українців уже надіслали кібервійськам знімки російської техніки

Прямий ефір