Понад 2 тис. військових РФ відправила на Донбас для виконання бойових завдань, – представник ГУР

Фото Укрінформ-UATV

Військова розвідка України раніше підрахувала, що на озброєнні бойовиків нині перебуває 475 танків, близько 1000 бойових броньованих машин, 762 артилерійські системи та понад 200 реактивних систем залпового вогню. Таким чином кількість танків на озброєнні бойовиків перевищує показники таких армій країн-членів НАТО, як Велика Британія, Німеччина або Франція. Представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький розповів в інтерв’ю UATV, де розміщена техніка ворога та скільки бойовиків зараз на Донбасі.

“Ці всі дані стосуються тільки 1-го й 2-го армійських корпусів, це штатна техніка, яку розгорнуто на окупованих територіях Донецької та Луганської областей і яка входить до складу окупаційних військ”, – сказав Скібіцький, додавши, що озброєння ворога нині розташовується або на лінії фронту, або на полігонах, де відбувається активна бойова підготовка. За його словами, щодня військова розвідка фіксує близько 5-6 фактів порушення Мінських домовленостей якраз щодо відведення техніки. Найбільше це стосується танків і артилерійських систем, які наразі ближче до лінії фронту, ніж це передбачено Мінською угодою.

“Характерно те, що ця техніка переховується на території підприємств або інших об’єктів, де її легко замаскувати”, – наголосив представник Головного управління розвідки. Він також зазначив, що близько 70% техніки розташовано поблизу лінії фронту або на такій відстані, яка дозволяє дуже швидко перекинути її на бойові позиції.

Крім того, представник Головного управління розвідки МОУ розповів, що на сьогоднішній день у лавах бойовиків перебувають кадрові російські військові, найманці з Росії та інших країн, а також місцеві жителі. “У процентному співвідношенні це 50 на 50, де 50% – кадрові та найманці РФ і половина місцевих жителів”, – заявив Скібіцький. Він також констатував, що у двох корпусах бойовиків перебуває 35,5 тисячі військовослужбовців, зокрема й кадрові військові РФ. “До того ж, за нашими даними, десь 2100 військовослужбовців РФ виконують завдання щодо забезпечення бойових дій на Донбасі. Серед них інструктори, особовий склад, який контролює 1-й і 2-й корпус. Це реальні військові, які відряджаються російським керівництвом на територію України для виконання бойових завдань за принципом ротації”, – сказав Скібіцький.

Телеінтерв’ю з представником Головного управління розвідки МОУ Вадимом Скібіцьким дивіться 9 серпня о 21:00 у програмі “Лицом к лицу” на UATV. 

Наталія МАРЧЕНКО, UATV

Прямий ефір