Полонені російські солдати розповідають правду про війну проти України (ВІДЕО)

Російський полонений В'ячеслав Бугрєєв. Скріншот: uatv.ua

Російські солдати все частіше здаються в полон. 60-та і 63-тя окремі механізовані бригади Збройних сил України (ЗСУ) провели спільну операцію із захоплення особового складу росіян. Пізніше, під час бесіди з полоненими, з’ясувалося, що бійці армії РФ мали зовсім інше уявлення про свою майбутню службу. Військове керівництво пообіцяло їм відправку на кордон або в тил, виконання будівельних робіт. Однак усе виявилося брехнею, інформує FREEДОМ.

Зв’язані руки, закриті обличчя і змінений голос — так записують інтерв’ю зі щойно взятими в полон російськими солдатами на території України. 

“Моє навчання тривало три місяці. Після чого ми стояли, нас нікуди не смикали. Спочатку все було так само, як вони говорили, так. Але щось, мабуть, пішло не так. Давали завдання, ми виходили спочатку по населених пунктах далеко від бойових дій. По полях, не полях. А останні завдання — у саме пекло нас. Вийшли, пішли на завдання, побачив — теж люди ходять, подумав, що наші, виходжу до них. Потім мені сказали: “Хто? Стій! Хто йде?”. Ну, відгукнувся, позивний, який номер частини. Після чого зрозумів, що вийшов не туди, куди мені треба було, зняв бронік і спокійно сам пішов”, — розповідає полонений російський солдат Андрій Баладін.

Дедалі частіше солдати окупаційної армії здаються в український полон. Зіткнувшись із реальністю бойових умов, багато хто з росіян відмовляється брати участь у штурмових діях на фронті.

“Воював брат, розписував, що тут усе так добре, красиво. Повівся, підписав. Як “перетнув стрічку”, дізнався, що приїхав [брат] пораненим додому, важкі поранення в нього були. Після чого потрапили в частину. У частині сказали, то що будете на кордонах, будете в частинах, ніяких бойових дій, нічого такого. Ну, у підсумку потрапили всі сюди”, — каже Баладін.

Як зазначають самі російські військові, однією з важливих причин для здачі в полон є нелюдське ставлення до них їхнього ж командування.

“Взагалі нам півроку обіцяли не брати участь у бойових діях. Типу виконувати функції будівельника. У підсумку у мене виявився контракт на рік і потім з’ясовується, що якесь автоподовження”, — зазначає полонений росіянин В’ячеслав Бугрєєв.

“Говорили дуже солодкі, красиві слова, а за фактом… За фактом усе дуже сумно. Постачання ніяке”, — каже інший полонений росіянин Володимир Клінков.

Україна суворо дотримується законів і звичаїв ведення війни. За бажання здатися в полон — військовослужбовці російської армії можуть скористатися каналами зв’язку фонду “Хочу жити”, що діють цілодобово і розміщені у вільному доступі.

“Після того, що я побачив… Що конкретно відправляють людей на смерть. Мені здається навіть не для виконання якихось завдань, це просто відправляють людей на смерть”, — наголошує полонений Бугрєєв.

Головне управління розвідки Міністерства оборони України відкрило гарячу лінію ще у вересні 2022 року — за 3 дні до оголошення президентом Росії Володимиром Путіним так званої часткової мобілізації в країні. І в той час, як Москва лише мала намір мобілізувати близько 300 тис. резервістів, гаряча лінія “Хочу жити” вже розривалася від дзвінків.

Цих трьох полонених російських солдатів, як і інших мобілізованих, зокрема колишніх “зеків” і контрактників — відправили на смерть. Але ж часто такі вояки навіть не розуміють, навіщо Росія веде повномасштабну війну проти України. 

“По-моєму, просто громадянам Російської Федерації не варто підписувати ці контракти, не вестися на гроші”, — вважає Клінков.

“Думаю, нам потрібно просто відступити, або якийсь бунт, не знаю…”, — каже Багрєєв.

Якщо російська армія зупиниться, а потім залишить межі міжнародно визнаних кордонів України — припиниться і ця війна. А в солдатів Росії з’явиться шанс повернутися додому, до своїх рідних живими.

Читайте також: FREEДОМ потрапив у топ-10 засобів комунікації проєкту “Хочу жити” — дані ГУР МО

Прямий ефір