Покровськ — не головна ціль для російських окупантів — аналіз Коваленка

У районі Покровська. Ілюстрація: deepstatemap.live

На Покровському напрямку російські окупаційні війська переслідують не головну, але важливу мету — створити зону безпеки, щоб потім спробувати перерізати логістичну трасу 0405, яка відіграє ключову роль у забезпеченні Краматорського напрямку. Про це сьогодні, 21 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“Російські окупаційні війська мають певну мету — Покровський напрямок. Вони там, на південь від Очеретиного, намагаються сформувати повноцінний буфер безпеки по річці Вовча, а також Карлівського водосховища. Це головне бойове завдання для них”, — сказав він.

Оглядач зазначив, що наступне завдання — через Воздвиженку перерізати трасу 0405.

“Основну логістичну артерію від Покровська до Часового Яру та Костянтинівки. Тобто вони планують перерізати основне матеріально-технічне забезпечення Краматорського напрямку”, — наголосив Коваленко.

Таким чином, Покровськ не є основною метою їхнього “епічного наступу”.

“Ні, російські війська діють саме з оточення, а наступ на Часів Яр є тому підтвердженням. І зараз вони максимально активізували свої наступальні та штурмові підрозділи на секторах на північ, схід і південь від Часового Яру… Водночас вони активізували ще й дії на Торецькому напрямку”, — каже оглядач.

За його словами, неодноразово зазначалося, що якщо противнику вдасться створити повноцінний безпековий буфер на південь від Очеретиного, вийшовши на лівий берег річки Вовча та Карлівського водосховища, то він зможе почати наступ на Торецькому напрямку.

“Однак вони значно випередили ці події: не сформували повноцінний буфер безпеки, не перерізали основну логістичну артерію, але почали наступальні дії в районі Торецького плацдарму. Про що це говорить? Вони форсують події набагато швидше, ніж логічно потрібно було б очікувати. З чим це пов’язано? З тим, що російське командування прекрасно розуміє, що Сили оборони України, оскільки стали отримувати більше підтримки від західних партнерів, найближчим часом можуть загалом заморозити будь-які їхні наступальні операції”, — підсумував Олександр Коваленко.

Читайте також: Мінус 1 060 окупантів, 14 танків та 35 ББМ: втрати росіян оновив Генштаб ЗСУ

Як повідомлялося, ситуація на фронті залишається напруженою, але контрольованою. Минулої доби на фронті відбулося 128 бойових зіткнень. Російські окупанти намагаються використати перевагу в живій силі, техніці та підтримку з повітря.

Прямий ефір