Події на ЗАЕС можуть піти за сценарієм “Фукусіми”, але з інших причин, — Плачков

ЗАЕС. Фото: energoatom.com.ua

Якщо події на тимчасово окупованій росіянами Запорізькій атомній електростанції (ЗАЕС) підуть за найгіршим сценарієм, то його можна порівняти з подіями на “Фукусімі”. Але тільки станеться аварія з інших причин. Про це сьогодні, 1 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив голова Державної інспекції ядерного регулювання України (2017-2021 рр.) Григорій Плачков.

“Можна розглядати катастрофу на Чорнобильській атомній електростанції як приклад, але я все ж таки б розглядав аварію 2011 року на атомній станції Fukushima Daiichi 1 в Японії. Якщо такий самий апокаліптичний сценарій, який може піти на Запорізькій АЕС, він може піти за сценарієм АЕС “Фукусіма”, але тільки будуть зовсім інші причини. Там це був землетрус і цунамі, а на Запорізькій АЕС — це військові, боєкомплекти і важка техніка”, — сказав він.

Плачков пояснив, що тип реактора на АЕС “Фукусіма” більш подібний до реакторів ВВЕР-1000, який є на Запорізькій АЕС.

“Все-таки реактор РБМК досить сильно відрізняється від реактора ВВЕР-1000 своїми проєктними рішеннями. Тому, якщо… я думаю, і дизель-генератори спрацьовуватимуть, і РФ не піде на такі непроєктні події на ЗАЕС. Все-таки кордон не далеко — 80 км від РФ. Тому, нешановна РФ нас далі триматиме в напрузі, використовувати цей район для обстрілу таких міст, як: Нікополь, Марганець та інших, що перебувають під контролем України”, — вважає експерт.

Читайте також: Безпека Запорізької АЕС передбачає її повну демілітаризацію та деокупацію, — Кислиця в ООН

Як повідомлялося раніше, 27 травня українська розвідка заявила, що Росія готує масштабну провокацію з імітації аварії на Запорізькій атомній електростанції.

30 травня відбулося засідання Ради безпеки ООН, скликане Францією та Еквадором. На ньому розглядали ситуацію на ЗАЕС. Постпред Росії при ООН Василь Небензя заявив, що на ЗАЕС нібито немає російського озброєння та військових.

Прямий ефір