“По всьому місту били сильно”: про масовані обстріли з боку РФ розповіли жителі Херсона (ВІДЕО)

Наслідки обстрілів. Фото: uatv.ua

У Херсоні не вщухають обстріли. Російська армія веде вогонь із лівого берега Дніпра. Обласна влада закликає жителів на деякий час виїхати з міста і вже розробляє автобусні маршрути для евакуації. Але багато хто з тих, хто, як і раніше, залишається в прифронтовому Херсоні, залишати рідну домівку не хоче.  Кажуть, що після дев’яти місяців російської окупації обстрілами їх уже не налякати, повідомляє FREEДОМ.

Один із масованих ударів по Херсону російські окупанти завдали 3 травня. Запеклі обстріли тривали понад добу.

“З ночі обстріли. Не спали. І цілий день: то там, то там… По всьому місту били сильно. І “Гради”, і міномети було чутно”, — розповідає житель Херсона Михайло.

Такої масштабної атаки з боку російської армії місто ще не бачило. Удень у середу, 3 травня, російські війська цілеспрямовано били по місцях скупчення людей. Мішенями стали звичайні житлові квартали, супермаркети, заправка та залізничний вокзал. Один зі снарядів розірвався на пероні, якраз перед відправленням евакуаційного поїзда.

“У цей час був удома, метрів 700 звідси. Відчули сильну вибухову хвилю, кілька вибухів. Три точно, якщо не більше. Здаємо кров. Сьогодні теж, щойно з центру переливання. Чим можемо, допомагаємо пораненим. Загиблим, на жаль, уже не допоможеш”, — каже херсонець Олександр.

Того дня загинули 23 людини, 46 дістали поранення, зокрема двоє дітей. Станом на 6 травня кількість постраждалих збільшилася до 69 осіб, у лікарнях перебуває 11 пацієнтів, з яких один – у реанімації. Ще 10 постраждалих евакуювали до Миколаєва, одну дитину перевезли на лікування до Києва. Більшість жертв російських обстрілів — мирні жителі, які вийшли за покупками.

“Навіть страшно було вийти на вулицю. Якби це день був, мене вже, напевно, не було. Збираю осколки, вони дуже грубі, хоч маленькі, але важкі. Сьогодні затишшя в нас. Але це лякає нас, коли затишшя. Чесно. Ми можемо ось тут стояти, не знаючи, чого очікувати”, — зазначила мешканка Херсона Галина.

Затишшя тривало лише кілька годин. Обстріли Херсона і правобережної частини області не припиняються. За три останні дні російська армія випустила 1,5 тис. снарядів. Кількість жертв зростає. При цьому більшість тих, хто залишається в прифронтовому Херсоні, залишати рідне місто не планує.

“Я всю окупацію з дружиною, сім’єю не виїжджав через певні сімейні обставини. Вважаю, що зараз уже виїжджати не має сенсу. Звичайно, небезпечно, я розумію всі ризики. Але так…”, — пояснює своє рішення залишитися житель Херсона Олександр.

На сьогодні в Херсоні залишається близько 30 тис. жителів. Примусову евакуацію місцева влада поки що не оголошує, але вже розробляє маршрути для екстреного виїзду в безпечні регіони. До 6 ранку 8 травня діє комендантська година: місто закрито на в’їзд і виїзд, не працюють магазини і пункти видачі гуманітарної допомоги, зупинено громадський транспорт. Жителів закликали в цей час не виходити на вулиці.

Читайте також: Російські війська посилили атаки на мирне населення України: ситуація в Херсонській, Донецькій та Одеській областях (ВІДЕО)

Нагадаємо, російські військові 5 травня вкотре атакували населені пункти Херсонської області за допомогою авіації. Протягом доби російські окупанти здійснили понад 95 обстрілів Херсонської області, випустивши 538 снарядів із різного озброєння.

Читайте також: Близько 50 атак окупантів відбили ЗСУ, найгарячіші бої — за Мар’їнку та Бахмут, — Генштаб

Прямий ефір