По російських НПЗ безпілотники завдають ударів — наслідки

Володимир Омельченко. Фото: iclub.energy

На європейській частині Російської Федерації 16 нафтопереробних заводів (НПЗ) зазнали ударів безпілотників. Усі заводи різною мірою зазнали пошкоджень, які спричинили порушення роботи. Найбільше удари позначилися на виробництві бензину, внаслідок чого утворився дефіцит. Про це сьогодні, 24 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

“НПЗ Росії виробляли на рік 42 млн тонн бензину, а споживали — 36 млн тонн, тобто, запас невеликий — лише 6 млн тонн. Тоді як дизпаливо росіяни виробляють щороку 84 млн тонн, а споживають — 39 млн тонн, за паливом у них запас більший. Тому з 1 березня російське керівництво ухвалило рішення заборонити експорт саме бензину”, — розповів він.

Омельченко зауважив, що треба враховувати й той факт, що у вартості нафтопродуктів у Росії 69% займають податки.

“Це означає, що чим менше будуть на ринку реалізовуватися нафтопродукти внаслідок ударів по НПЗ, тим менше буде надходити податків до бюджету, тим менше буде можливостей Росії для продовження цієї війни. Тому я вважаю, що ці наслідки для російського ринку нафтопродуктів і нафтопереробної галузі досить чутливі”, — висловив думку експерт.

На його думку, наслідки ударів по нафтопереробних заводах поки що не досягли критичного рівня.

“Для того, щоб дійсно ринок нафтопродуктів занурився в глибоку кризу, треба, напевно, продовжувати подібні удари ще щонайменше три-чотири місяці, і руйнувати десь щонайменше 8-10 ректифікаційних колон, наприклад, щомісяця. Тоді, дійсно, ринок нафтопродуктів і вся нафтопереробна галузь опиняться в дуже складному становищі в Росії”, — вважає Омельченко.

Крім того, експерт зазначив, що РФ може знайти вихід із ситуації з дефіцитом бензину.

“Вони можуть дати більше квоти для білоруських заводів, це насамперед Мозирський НПЗ, Гомельський НПЗ, які належать тим же російським компаніям. Ці великі заводи можуть замістити НПЗ, що вибули”, — пояснив директор енергетичних програм.

Він звернув увагу, що останній удар, який було завдано 23 березня по Новокуйбишевському НПЗ, розташованому в Самарській області, спричинив наслідки для авіації РФ.

“Цей завод виробляє паливо для літаків, різні масла для потреб армії, тому такий потужний удар може дуже скоро вплинути на постачання ПММ для російської армії”, — зауважив експерт.

Читайте також: Як удари по НПЗ у Росії позначаться на окупаційній армії РФ — розбір експерта

Нагадаємо, в ніч на 23 березня внаслідок атаки безпілотників загорівся Новокуйбишевський нафтопереробний завод. Він під ударом не вперше. 16 березня дрони вже атакували три НПЗ у Самарській області — Куйбишевський, Новокуйбишевський і Сизранський. У Міненерго Росії пообіцяли встановити системи ППО, а підприємства, зокрема в Сибіру, активно закуповують системи виявлення і придушення безпілотників.

Прямий ефір