Плани Путіна зі створення “СРСР 2.0” стали неприємним сюрпризом для багатьох у Європі, — Селезньов

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Після розпаду СРСР європейські країни, втративши пильність, зробили значну помилку, провівши демілітаризацію своїх збройних сил. Однак у контексті повномасштабної війни Росії проти України європейські держави усвідомили можливість розширення воєнних дій і почали активно зміцнювати свій військовий потенціал. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий експерт Владислав Селезньов.

“Протягом 30 років, які минули з моменту закінчення холодної війни, колективна Європа, будемо говорити відверто, розслабилася. Відбулася серйозна демілітаризація армій країн Європейського континенту; було розпродано величезну кількість озброєнь, техніки та боєприпасів. Адже період історії протистояння закінчився: розвалився Радянський Союз, і країн світового масштабу, з якими слід було вести масштабні бойові дії, на планеті не залишилося”, — сказав він.

Як зазначив експерт, терористичні загрози існували, проте для їхнього усунення були потрібні засоби і підходи іншого характеру і рівня потужності.

“Коли Росія набрала силу, міць і повернулася до своїх геополітичних претензій, реагуючи на фантомні болі за імперією, що розпалася, колективна Європа виявилася не готовою до такого протистояння, а розуміння низки провідних військових експертів, так само як і світових лідерів, того, що Путін не зупиниться на завоюванні України, намагаючись відновити собі такий варіант “СРСР 2.0″, стала для багатьох неприємним сюрпризом”, — каже Селезньов.

За його словами, реакція на ці процеси стимулювала активізацію військової промисловості в країнах Європи.

“Але як скоро вони зможуть вийти на масштабні зміни та отримання ресурсів, які як мінімум охолодять запал Володимира Путіна і його оточення — прогнозувати складно. Але те, що трансформація свідомості наших західних візаві відбувається на користь того, що слабких знищують, це очевидно. Головне, щоб Україна витримала кілька років трансформації світової системи, а для цього нам необхідна масштабна військово-технічна допомога від наших західних візаві”, — підсумував Владислав Селезньов.

Читайте також: Навіщо Кремль копирсається в радянських документах: експерти обговорили “незаконну” передачу Криму Україні 70 років тому

Нагадаємо, 2024 року Європа подвоїла рівень і темпи своєї допомоги Україні, щоб повністю замінити США. Такі підрахунки провів Кільський інститут економіки з Німеччини. Європейський Союз загалом надав Києву більше грошей, ніж Штати. Однак лише 5,5 млрд дол. із загальних 85 млрд дол. пішли саме на військову допомогу. Більша частина — гуманітарна та фінансова підтримка.

Прямий ефір