Після дронових атак на НПЗ Кремль змушений вибирати, кому давати пальне, — Савченко

Удар по НПЗ у Рязані. Фото: ТАСС

Через наслідки атак дронів на російські нафтопереробні заводи (НПЗ), Кремль змушений обирати, куди давати пальне — на експорт, населенню, армії чи аграріям. Про це сьогодні, 27 березня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів професор, ректор Міжнародного інституту бізнесу, банкір та економіст Олександр Савченко.

Він наголосив, що дронові атаки вже завдали істотного удару по економіці Росії. За оцінками Савченка, спроможності нафтопереробки знижено на 10%, а, можливо, можна говорити й про 12-13%.

“Це вже не локальний збиток, це глобальний збиток, зокрема й боєздатності армії цієї країни. Зараз у Путіна така альтернатива, чотири шляхи, куди давати насамперед нафтопродукти. На експорт, тому що валюта потрібна як ніколи, золотовалютні запаси у Фонді національного добробуту тануть на очах, — начебто треба. Ну, а може, сільському господарству? Бо ціни на сільськогосподарські продукти зростають, зафіксовано вже кілька кварталів падіння цієї галузі, можливий й дефіцит їжі. Це не жарт. Може бути — не в цьому сезоні, через кілька. Третє — це дорогі росіяни, не дуже дорогі, яким теж треба якось після виборів показати, що не все так погано. І, нарешті, армія, яка хоче наступати, брати якісь міста”, — сказав економіст.

На його думку, якщо атаки дронів триватимуть у такому самому темпі ще один квартал, то дефіцит пального може становити 20-25%, а росіяни будуть дуже рідко користуватися своїми автомобілями.

Савченко зазначив, що йдеться про перехід Росії до унормованої економіки, коли не ринок вирішуватиме, куди вигідно постачати нафтопродукти, а рішення ухвалюють чиновники.

“Так і Радянський Союз розвалився, тому що там було ручне управління за колосального дефіциту практично всіх продуктів”, — сказав він.

Читайте також: 80% БпЛА досягають цілей: наслідки ударів по НПЗ для російської економіки (ВІДЕО)

Голова Київського офісу Секретаріату Енергетичного співтовариства, міністр енергетики та захисту довкілля України (2019-2020 рр.) Олексій Оржель раніше заявив, що удари по нафтопереробних заводах (НПЗ) на території РФ болісно сприймають у Кремлі, адже нафтодоходи — це основне джерело фінансування війни Путіна в Україні.  

Прямий ефір