Перспективи у Росії дуже сумні, — експерт про дію санкцій ЄС

Ілюстрація: gettyimages.com

Європейські санкції щодо РФ за війну в Україні працюють, і перспективи у Росії сумні — як щодо економіки, так і в інших областях. Таку думку сьогодні, 2 вересня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив професор міжнародного права (Естонія) Євген Цибуленко.

“Кремль це чудово розуміє, тому він так активно намагається розхитати Європу, домогтися зниження санкцій хоча б десь пробити пролом, щоб потім цей пролом розширювати. Бо санкції, безперечно, працюють. Хоч би що говорили пропагандисти. Можливо, вони працюють не так швидко, як нам хотілося, але вони працюють досить ефективно. І перспективи Росії дуже сумні, як у плані економіки, так і у цілому. Я абсолютно впевнений у тому, що Росія в якійсь найближчій перспективі повторить долю свого духовного попередника Радянського Союзу і розвалиться на невеликі держави. І, загалом, усі ми повинні докласти зусиль, щоб саме так і сталося”, — сказав він.

Експерт зазначив, що якщо Росія залишиться в нинішніх межах, то це буде лише черговий перепочинок.

“І через якийсь час вона знову прийде до тями і почне нову війну. Тобто, щоб розв’язати це питання раз і назавжди, треба її розділити на невеликі держави, де провести жорстку денацифікацію. Напевно, це вже навіть не буде денацифікацією. Я не знаю, як правильно називати депутінізація чи дерашифікація, оскільки зараз Росія це навіть не суто нацистська країна, це така небезпечна, гримуча суміш нацизму, фашизму, комунізму, релігійного мракобісся, імперської величі. І ось поки це не буде зроблено, безумовно, проблему розв’язано не буде”, — заявив Цибуленко.

Разом із цим він вважає, що економічних та персональних санкцій проти РФ досі недостатньо, щоб зупинити війну в Україні.

Читайте також: Обмежити ціни на російську нафту домовилися країни G7 — що відомо

Нагадаємо, міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що путінська Росія найближчим часом залишиться загрозою для миру та безпеки.

Прямий ефір