Перспективу членства Фінляндії в НАТО привітали жителі Гельсінкі — думки

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Парламент Туреччини 30 березня ратифікував заявку Фінляндії на вступ до НАТО, усунувши останню перешкоду на шляху вступу країни до Альянсу. Як повідомляє агентство Associated Press, усі 276 присутніх законодавців одноголосно проголосували за заявку Фінляндії за кілька днів після того, як парламент Угорщини також схвалив приєднання Гельсінкі, інформує FREEДОМ.

Угорщина і Туреччина стали останніми з 30 країн НАТО, які ратифікували договір про вступ Фінляндії до Альянсу. Жителі Фінляндії привітали перспективу членства в НАТО.

“До війни в Україні, я думаю, велика частина фінів думала, що нам не потрібно НАТО, що ми в достатній безпеці, нам і без цього добре. Але я думаю, що було абсолютно зрозуміло, коли ми побачили, як тривала війна, що громадська думка доволі швидко змінилася у фінів, і навіть у політиків, але здебільшого у людей, у фінів. Тож я думаю, ми готові. Я думаю, що це гарантує нам безпеку”, — сказав житель Гельсінкі Яні Віролайнен.

“Я вважаю, що сила, безумовно, полягає в кількості, і зараз є гарна можливість, коли ми всі можемо об’єднатися під цим прапором НАТО. І, можливо, більше не будемо наражатися на будь-які загрози”, — вважає житель Гельсінкі Мартінас Балтієюс.

“Я думаю, це було б добре. Я маю на увазі, що у нас буде більше міжнародних зв’язків, і це могло б дійсно допомогти Фінляндії, якби, наприклад, Росія вирішила щось зробити. Це може бути дуже добре для Фінляндії”, — поділилася жителька Гельсінкі Неллі.

Читайте також: Фінляндія приєднується до НАТО: ситуацію на кордоні з РФ прокоментував глава фінського МЗС

Прямий ефір