Фінляндія приєднується до НАТО: ситуацію на кордоні з РФ прокоментував глава фінського МЗС

Ілюстративне фото: pixabay.com

Після підтримки Туреччиною членства Фінляндії у НАТО у країні очікують хороших новин з Угорщини, повідомив міністр закордонних справ Фінляндії Пекка Гаавісто, передає FREEДОМ.

Водночас він зазначив, що без Швеції членство Фінляндії в НАТО буде не повним, оскільки країни мають загальне середовище безпеки.

“Звичайно, ми були дуже раді наприкінці минулого тижня, коли приймали президента Туреччини. Туреччина ратифікувала членство Фінляндії в НАТО. Ми також маємо гарні новини з Угорщини. Ми позитивно дивимося на завершення процесу ратифікації, але ми, звичайно, розуміємо, що наше членство ще не є повним. Ми чекаємо на Швецію, у нас спільне безпекове середовище, спільне Балтійське море. І дуже важливо, щоб Швеція також приєдналася до альянсу”, — зазначив голова зовнішньо політичного відомства Фінляндії.

Тим часом на кордоні з РФ жодної підозрілої активності Фінляндія не фіксує.

“Що стосується Росії, ми бачили її заяви проти членства Фінляндії та Швеції в НАТО, але ми не спостерігаємо жодних нових військових формувань чи активності на нашому кордоні. Наш кордон мирний”, — запевнив Пекка Гаавісто.

Читайте також: Розширення кордонів і зміцнення східних рубежів: як вторгнення Росії в Україну посилює НАТО

Прямий ефір