Перемир’я між Ізраїлем і ХАМАС: крихкий мир дає шанс на звільнення 10 заручників на день (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

ХАМАС звільнив ще одну групу заручників. Терористи відпустили 10 ізраїльтян і 2 громадян Таїланду, серед звільнених — 9 жінок і дитина, повідомляє FREEДОМ.

Режим припинення вогню діє в секторі Гази з 24 листопада. Його мають використати для повернення заручників, яких утримують бойовики ХАМАС, в обмін на звільнення палестинських в’язнів з ізраїльських в’язниць, а також на доставку гуманітарної допомоги жителям сектору Гази. Над умовами продовження тимчасового перемир’я між ХАМАС та Ізраїлем спільно працюють представники кількох країн, серед яких — США, Катар і Єгипет. 

12-річного Ейтана Яхаломі бойовики ХАМАС утримували 52 дні. Увечері 27 листопада він нарешті обійняв свою матір. Цього ж дня разом з Ейтаном звільнили ще десятьох заручників, серед яких Офрі, Юваль та Урія. Після огляду в лікарні Тель-Авіва вони зустрілися з сім’єю та улюбленим собакою.

Зі свого боку, Ізраїль відпустив 33 палестинців.

“Зараз наша головна мета і наша надія — це досягнення стійкого перемир’я, яке призведе до подальших переговорів і, зрештою, до припинення цієї ситуації насильства і цієї війни. Ми працюємо з тим, що в нас є, а є в нас зараз угода, яка дає нам змогу продовжувати дні припинення вогню доти, доки ХАМАС зможе гарантувати звільнення принаймні 10 заручників на день зі свого боку”, — сказав представник Міністерства закордонних справ Катару Маджед аль- Ансарі.

Перемир’я може стати першим кроком до політичного врегулювання конфлікту, вважають західні політики.

“Перемир’я і звільнення заручників уперше стали променем надії, яким ми повинні скористатися разом. Газа — найнебезпечніше місце на землі для дітей, заявив минулого тижня глава ЮНІСЕФ. Це реальність. Тому ми робимо все можливе, щоб дітям можна було допомогти”, — сказала міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок.

“Я вітаю те, що угода між ХАМАС та Ізраїлем призвела до звільнення заручників та доставки більшої кількості гуманітарної допомоги. Я закликаю до продовження паузи, це дасть змогу надати таку необхідну допомогу народу Гази та звільнити більше заручників”, — заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Під час перемир’я в сектор Гази доставляють гуманітарну допомогу: воду, продовольство, медикаменти. Однак ЦАХАЛ наголошує, що припинення вогню — тимчасове й після його завершення бойові дії відновляться. А експерти зазначають, що бойовики ХАМАС використовують перемир’я у своїх цілях.  

“Для них було важливо отримати численні дні перемир’я, за які вони знову можуть здійснити перезавантаження, та сподіватися на те, що це перемир’я буде дедалі довшим і довшим із найрізноманітніших причин: від міжнародного тиску і до нових пропозицій “А ми вам ще 10 осіб, давайте ще день”. Це затягування часу і головне — спокій, який дає їм можливість підготуватися краще”, — вважає військовий оглядач Давид Шарп.

Президент Сполучених Штатів Америки Джо Байден заявив: “Ми не зупинимося, поки не буде звільнено всіх заручників, яких утримують терористи ХАМАС”.

Тимчасове припинення бойових дій і звільнення заручників, вочевидь, будуть головними цілями чергового візиту до Ізраїлю Держсекретаря США Ентоні Блінкена, пише агенція Bloomberg.

Читайте також: В Ізраїлі є широке розуміння, що в Газі необхідно довести справу до кінця, а ХАМАСу потрібне перемир’я, — Шарп

Нагадаємо, як заявив військовий експерт, підполковник Генштабу Ізраїлю в резерві Марк Бабот, у межах домовленостей між Ізраїлем і ХАМАС період припинення вогню може тривати до 10 днів. Терористи ХАМАС утримують заручників просто на передовій, використовуючи їх як живий щит. Про це свідчать самі звільнені заручники.

Прямий ефір