Перемога України здобувається силою нашої єдності — звернення президента Зеленського наприкінці 283-го дня війни (ВІДЕО)

Володимир Зеленський. Фото: president.gov.ua

Перемога України здобувається силою зброї й духу, силою української єдності. Про це сьогодні, 3 грудня, у своєму зверненні за підсумками 283-го дня війни заявив президент України Володимир Зеленський, інформує FREEДОМ.

“Провів чергове засідання Ставки. Командувачі доповіли про ситуацію на конкретних напрямках — на найважливіших напрямках. На Донеччині — Бахмут, Соледар — зараз, як і раніше, найбільш гаряче, найбільш болісно. Робимо все, щоб допомогти нашим хлопцям на цьому напрямку. Нашим героям, які тримають там оборону. Кожен, хто там, заслуговує найвищої подяки!”, — наголосив він.

Зеленський окремо подякував прикордонникам Чопського загону, які воюють саме на Бахмутському напрямку і сьогодні “приземлили” черговий літак російських окупантів.

“Луганщина й Харківщина — зміцнюємо наші сили. Південь — продовжуємо “мінусувати” можливості окупантів. Кордон — укріплюємо весь периметр. Чорноморська акваторія — працюємо, щоб у підсумку “Калібри” могли бути хіба що на дні”, — зазначив він.

Глава Української держави також акцентував, що на черговому засіданні Ставки верховного головнокомандувача обговорили подальші кроки в напрямку повної духовної незалежності України й захисту держави від неформальних мереж впливу держави-терориста РФ. Також окремо обговорили енергетичне питання, перебіг відновлення й захист об’єктів, робота триває постійно. 

“Зараз у світі завершилась — на жаль, без серйозних рішень — дискусія щодо прайс-кепів, тобто щодо обмеження експортної ціни російської нафти. Бо не назвеш серйозним рішення встановити таку межу для російських цін, яка цілком комфортна для бюджету держави-терориста. Росія вже завдала колосальних збитків усім країнам світу свідомою дестабілізацією енергоринку. А світ ніяк не може наважитися на її справжнє енергетичне роззброєння. Це слабка позиція”, — наголосив Зеленський. 

За його словами, лише питання часу, коли все одно доведеться застосовувати сильніші інструменти.

“Логіка очевидна: якщо обмеження ціни на російську нафту — 60 дол. замість, наприклад, 30, про які говорили, зокрема, Польща та країни Балтії, то російський бюджет отримає на рік близько 100 млрд дол. Ці гроші підуть не тільки на війну й не тільки на подальше спонсорування Росією інших, інших терористичних режимів та організацій. Ці гроші підуть і на подальшу дестабілізацію якраз тих країн, які намагаються зараз уникнути серйозних рішень”, — пояснив президент.

Зеленський повідомив, що провів сьогодні нараду з очільниками зовнішньополітичного блоку України.

“Підсумували тиждень і готуємо нові заходи на грудень і січень. Дуже потужні заходи. Позиція України звучатиме, інтереси України будемо реалізовувати попри все”, — сказав він.

Президент додав, що вчора він спілкувався зі студентами університетів: Університету Сковороди в Переяславі, Києво-Могилянської академії, Харківського національного педагогічного університету імені Сковороди. 

“Три інституції з багатьох, які бережуть пам’ять про Сковороду та й бережуть саму українськість. А сьогодні відвідав ще виставку в Українському домі в Києві “Світ Сковороди”. І це правильно, що в таких умовах, у такий рік по всій країні відбуваються заходи до 300-річчя Сковороди. Це правильно, що є сили, є енергія, щоб дбати про українське в усіх його проявах. Бо наша перемога здобувається силою зброї й силою духу. Силою воїнів і силою народу. Силою держави й силою культури. Силою нашої єдності — нашого вміння працювати разом заради українських інтересів і вміння підтримати одне одного. Підтримати, бо ми — українці, і сили одного цього аргументу має бути нам усім достатньо”, — заявив голова Української держави.

Читайте також: Вічний студент, вчитель-новатор, вегетаріанець та мислитель: Україна відзначає 300-річчя Григорія Сковороди (ВІДЕО)

Прямий ефір