Передача Україні винищувачів західного виробництва повністю змінить ситуацію в небі — розбір від експерта

Винищувачі F-16. Фото: pixabay.com

Передача Україні будь-яких винищувачів західного виробництва четвертого покоління й вище змінить ситуацію в небі й дозволить завоювати перевагу в повітрі. Про це сьогодні, 27 січня, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав головний редактор військового порталу Defense Express Олег Катков.

Він нагадав, що головними темами прийдешньої дев’ятої зустрічі у форматі “Рамштайн” анонсовані авіація і далекобійне ракетне озброєння.

“Далекобійне ракетне озброєння та авіація, якщо ми говоримо про сучасні західні машини, будь-який винищувач четвертого + покоління західного виробництва для України змінить ситуацію в небі і взагалі дасть змогу завоювати перевагу в повітрі. Тому що винищувачі західного виробництва четвертого+ покоління — це F-16 і F-18, F-15, шведські Gripen, пан’європейські Eurofighter чи французькі Rafale – будь-який з цих літаків переверне взагалі ситуацію в небі України догори дриґом. І вже рашисти перебуватимуть у ситуації, коли українські Повітряні сили матимуть удвічі більшу дальність пуску ракет “повітря-повітря” і можливість завдавати далекобійні ракетні удари високоточним озброєнням. Причому йдеться про дійсно високоточне озброєння в усьому розумінні слова і вкрай потужне”, – сказав Катков.

Він зазначив, що якщо говорити про винищувачі, то певні країни в ЄС можуть стати гіпотетичними кандидатами на посилення Збройних сил України літаками без втрати обороноздатності.

“Це вкрай критично, тому що коли ми говоримо про допомогу, то її найлегше отримати з тих країн, які щось знімають з озброєння і переводять це, скажімо так, не в резерв, а йде процес переозброєння. Одна з цих країн – Нідерланди. У них є кілька десятків машин F-16, які вони знімають з озброєння через перехід на F-35. І за наявною інформацією, така можливість гіпотетично існує, тому що там літаки вже проходять таку, скажімо так, передпродажну підготовку. Вони хотіли продати одній із приватних американських компаній, які займаються тренуваннями пілотів. Але ці літаки зараз у Європі, і вони повернулися якраз у 2022 році. Є така версія, мовляв, ці літаки призначені для України”, — сказав Катков.

Читайте також: Винищувачі F-16 для України: перспективи передачі сучасної авіації оцінив експерт

Прямий ефір