Рада Європи та ПАРЄ — лідери в підтримці України, — Стефанчук

Руслан Стефанчук. Фото: uatv.ua

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) — одна з найавторитетніших міжнародних організацій. Вона ухвалює важливі для України резолюції, які стають відправною точкою для ухвалення аналогічних рішень національними парламентами 46 країн-учасниць Асамблеї. На цьому сьогодні, 16 квітня, у коментарі телеканалу FREEДОМ акцентував голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.

“На парламентському рівні дуже важливо продовжувати ухвалювати рішення на підтримку України, які Асамблея ухвалює з 2014 року. Рада Європи і ПАРЄ — це лідери в підтримці України, вони ухвалюють дуже важливі для нас рішення. І сьогодні настав час говорити про питання відновлення України, питання компенсаційного механізму, як має відновлюватися наша держава, як має бути забезпечена її безпека”, — сказав Стефанчук.

Резолюцію щодо відновлення України делегати 46 країн ПАРЄ розглянуть сьогодні, і спікер Верховної Ради виступить із трибуни ПАРЄ перед голосуванням за цей документ.

“Ми будемо говорити про Україну, ми будемо говорити про те, що нам ще потрібна допомога. Ми будемо говорити про те, що ми всі повинні зробити для того, щоб Україна перемогла в цій війні. І я хотів би, щоб основний меседж наших партнерів, що вони допомагатимуть Україні стільки, скільки потрібно, трансформувався в меседж, що ми допомагатимемо Україні до нашої перемоги і далі. Сьогодні ми будемо про це говорити з парламентарями 46 країн. Це важливо, тому що саме парламенти у своїх країнах ухвалюють найважливіші рішення про підтримку України, про формування юридичного механізму використання заморожених активів Російської Федерації тощо. І я тут, щоб ми напрацювали спільний підхід щодо цих рішень”, — зазначив Стефанчук.

Він сподівається, що Рада Європи та ПАРЄ сьогодні вкотре продемонструють чітку свою позицію — і резолюція про використання заморожених росактивів на відновлення України буде підтримана.

“Я дуже сподіваюся, що рішення, яке сьогодні буде ухвалено в ПАРЄ, стане відправною точкою для вже реальної передачі Україні заморожених російських активів, а також для створення компенсаційного механізму. Тому що за цю війну має заплатити Путін і російський народ. А ми, як парламентарі, маємо знайти юридичний шлях, як забезпечити сплату цієї компенсації”, — резюмував Руслан Стефанчук.

Путін нелегітимний, удари по російських НПЗ обґрунтовані, Україні потрібно допомагати не словами: підсумки першого дня весняної сесії ПАРЄ (ВІДЕО)

Нагадаємо, весняна сесія ПАРЄ відбувається у Страсбурзі (Франція) з 15 по 19 квітня. Тема України та протидії російській агресії — ключова. Так, 16 квітня за участю голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука парламентарії розглянуть резолюцію про відновлення України, зокрема пропозицію використовувати для цього заморожені держактиви Росії. 17 квітня відбудуться дебати щодо необхідності протидіяти тоталітарному режиму Володимира Путіна і його війні з демократією. А 18 квітня на порядку денному — резолюція “Жертви насильницьких зникнень: як РФ захоплює українських цивільних і порушує міжнародне право”.Читайте також: Весняна сесія ПАРЄ: на порядку денному відновлення України коштом заморожених активів РФ й посилення тиску на Путіна (ВІДЕО)

Прямий ефір