Парламентська асамблея НАТО ухвалила декларацію щодо геноциду проти України та рашизму — деталі

Єгор Чернєв. Фото: sluga-narodu.com

Ухвалення Парламентською асамблеєю НАТО декларації, яка визначила рашизм як чинний режим у РФ і визнала злочини Росії проти України геноцидом, є політичною заявою. Якщо аналогічні рішення ухвалять національні парламенти країн Північноатлантичного альянсу, то вони вже матимуть юридичні наслідки. Про це сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив народний депутат України, заступник голови комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки, голова Постійної делегації України в Парламентській асамблеї НАТО Єгор Чернєв.

Він наголосив, що введення в юридичний ужиток слова “рашизм” може зміцнитися так само, як і слово “фашизм”, і винні у злочинах, пов’язаних із рашизмом, нестимуть юридичну відповідальність.

“Ми закладаємо фундамент і даємо пас національним парламентам, для того, щоб вони далі вже просували це у своїх національних парламентах. І, відповідно, поширювали це поняття та ухвалювали свої рішення на своєму рівні далі з юридичною відповідальністю”, — заявив Чернєв.

За його словами, визнання рашизму і покарання лежить у юридичній площині.

“Точно так само, як і, наприклад, визнання факту геноциду російських диктаторів проти українських дітей. Ордер, виданий Міжнародним кримінальним судом на арешт Путіна і Львової-Бєлової виданий саме за депортацію дітей, а депортація дітей є частиною проявом геноциду”, — пояснив народний депутат.

Він додав, що кожна політична підтримка України на міжнародному рівні просуває представників Кремля на лаву підсудних.

Читайте також: Парламентська асамблея НАТО визнала воєнні злочини РФ геноцидом проти України: Зеленський підсумував 543-й день війни

Нагадаємо, Україна підштовхує своїх партнерів до тих рішень, які відповідають її інтересам, переформатовує з партнерів, які вагаються, на послідовних друзів.

Прямий ефір