Україна підштовхує своїх партнерів до тих рішень, які відповідають її інтересам, переформатовує з партнерів, які вагаються, на послідовних друзів. Це теж один з успіхів української дипломатії в умовах розв’язаної Росією неспровокованої повномасштабної війни. Таку думку сьогодні, 22 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.
“Уже зараз, напевно, ми не дивуємося [рішучості та активності]. Але все треба порівнювати. Порівняймо Макрона перших місяців нинішньої великої війни. Його постійні заяви про діалог із Москвою, спроби перемовин із Путіним. А зараз ми бачимо, так, це один із наших послідовних активних союзників. Він, звичайно, миротворчих зусиль не полишає зараз уже в парі з Китаєм. Але тим не менш, ми бачимо, Франція без, можливо, великої помпи, але постачає нам активно бронетехніку та інші військові системи”, — сказав він.
А з Олафом Шольцем, за словами політолога, відбулися просто дуже сильні зміни.
“Канцлер ФРН зразка минулого року, який постійно коливався, якого, до речі, ми пам’ятаємо цю епопею, критикував наш тодішній посол у Німеччині. А зараз ми бачимо, що Шольц дуже активний, послідовний. Він підтримує устремління України щодо європейської інтеграції. До речі, вони разом із Макроном до нас приїжджали майже рік тому, і той візит у червні минулого року, я думаю, що він був дуже важливий. Там тоді був ще тодішній прем’єр-міністр Італії Драгі. Вони, приїхавши до Києва, поспілкувавшись із президентом Зеленським, подивившись на Київ та Україну в умовах війни, вони тоді вже дійшли висновку, що потрібно активно підтримати устремління України і надати їй статус кандидата в члени ЄС. Це дуже показово, як працює прямий зв’язок з уже українським суспільством”, — розповів Фесенко.
Він констатував, що зараз і Шольц, і президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр — це активні друзі України.
“І вони підтримують, зокрема, і перспективу членства України в НАТО. Для порівняння, у 2008 році, коли був Бухарестський саміт НАТО, під тиском Росії саме Франція і Німеччина відмовили Україні та Грузії в наданні статусу плану дій щодо членства в НАТО, такий перехідний період. А зараз ми бачимо, позиція змінилася і внаслідок війни, і завдяки активній українській наступальній дипломатії. Саме наступальна дипломатія і на європейському напрямку, і на саміті G7 (“Великої сімки”) у розв’язанні питання щодо винищувачів 4-го покоління F-16″, — резюмував Володимир Фесенко.
Читайте також: Риторика Шольца змінилася, тепер він — найбільший лобіст Зеленського, — Буряченко про гарантії безпеки
Нагадаємо, раніше Фесенко заявив, що Україна почала обігравати Росію не тільки на полі бою, а й на дипломатичному фронті. Дипломатичний контрнаступ президента Зеленського почався.