Ордер на арешт Путіна — історичне рішення, з якого почнеться історична відповідальність, — Зеленський підсумував 387-й день війни

Володимир Зеленський. Скриншот: uatv.ua

Сьогодні, 17 березня, є вагоме рішення міжнародної юстиції. У справі, у якій є реальна перспектива. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна. Це історичне рішення, з якого почнеться історична відповідальність. Про це заявив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні до громадян, інформує FREEДОМ.

“Керівник держави-терориста і ще одна посадова особа Росії офіційно стали підозрюваними у воєнному злочині. У депортації українських дітей — незаконному переміщенні тисяч наших дітей на територію держави-терориста. У кримінальних провадженнях, які розслідуються нашими правоохоронцями, вже зафіксовано понад 16 тисяч випадків примусової депортації окупантом українських дітей. Але реальна, повна кількість депортованих може бути значно більшою. Здійснити таку злочинну операцію було б неможливо без наказу найвищого керівника держави-терориста”, — сказав глава держави.

Зеленський наголосив, що розділяти дітей із сім’ями, позбавляти їх будь-якої можливості зв’язатися з рідними, ховати дітей на території Росії, розпорошувати по віддалених регіонах — усе це очевидна державна політика Росії, державні рішення і державне зло, яке починається саме з першої посадової особи цієї держави.

За інформацією президента, наразі вдалося повернути трохи більш як 300 дітей з усіх, які були вивезені силою, вкрадені з України.

“Очевидно, що маємо повернути всіх. Очевидно, що будемо й надалі робити все для цього. Для повернення кожного українця, кожної українки, кожної нашої дитини. І для реальної відповідальності всіх винних у цій депортації — від керівника держави-терориста до всіх виконавців”, — запевнив глава держави.

Також сьогодні верховний головнокомандувач провів засідання Ставки, на якому головна увага була приділена боям на Донбасі: Авдіївка, Бахмут, Вугледар, Марʼїнка, Білогорівка.

“Головна увага — нашим воїнам, тому, як підтримати наші бригади, як дати їм більше сил, можливостей, більше зброї й захисту. Як і завжди, доповідали головком, розвідка, командувачі напрямків. Керівник “Хортиці” генерал Сирський, керівник “Таврії” генерал Тарнавський. Саме ці оперативні угруповання діють на Донбасі”, — поінформував Зеленський.

Президент подякував кожному солдату, кожному сержанту, кожному офіцеру — усім, хто діє на передовій, усім, хто своєю витримкою та хоробрістю тримає реальну оборону. Подякував за стійкість, за силу й за те, що держава бачить перспективу для оборонних операцій, для подальших активних дій.

Говорив глава держави з премʼєр-міністром Словаччини. Подякував за новий і сильний пакет оборонної підтримки. Зокрема, за літаки – МіГ, які працюватимуть заради безпеки і України, і всієї Європи. Домовилися продовжити безпековий діалог в Україні.

“І, до речі, вже працюємо над наповненням наступних тижнів — часу, який ми використаємо для зміцнення України, для нового постачання зброї нашим воїнам і для прискорення покарання — покарання Росії за цю війну. Слава всім, хто зараз у бою за Україну! Слава всім, хто допомагає нам захищати наших людей!” — резюмував Володимир Зеленський.

Читайте також: Міжнародний суд у Гаазі видав ордер на арешт Путіна — подробиці

Прямий ефір