Новий удар по економіці РФ: союзники України готують нові санкції (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот: uatv.ua

Євросоюз поки не планує вводити нові санкції проти Росії, проте там продовжують обговорювати зміст наступного дев’ятого пакету обмежень. Про це заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель, передає FREEДОМ.

“Ми реагуємо, продовжуємо процедуру. Держави-члени виступають із пропозиціями, вони вивчають, проводять консультації з юридичними службами, потім ми розпочинаємо прийняття. Можете бути впевнені, що ми не зупинилися”, — заявив Боррель.

За словами аналітиків, зараз санкційний процес трохи сповільнився, оскільки на найприбутковіші галузі російської економіки вже накладено санкції. Роботу ведуть зараз над тим, щоб торкнутися менш об’ємних, але не менш критично важливих російських ринків.

“Приміром з восьмого пакету було виключено заборону імпорту алмазів із Росії, тут саме проти виступила Бельгія, у яких внутрішній ринок розвинений і вони залежні від імпорту з Росії. Найімовірніше Україна просуватиме це на дипломатичних дискусіях, що заборона алмазів може потрапити до дев’ятого пакета. Плюс ми не забуваємо, що наприкінці року набуває чинності ембарго на нафту, а лютому на нафтопродукти. Відповідно, навіть якщо не встигнуть прийняти новий пакет санкцій з боку ЄС, дії санкцій посилюватимуться”, — зазначає аналітик Юлія Павицька.

Почавши діяти з квітня поточного року, міжнародна санкційна група Єрмака — Макфола на 70% виконала поставлений план. Останні кілька місяців у групі працюють над тим, щоб санкції охоплювали всі сфери російської економіки і щоб обмеження синхронно вводилися в більшості країн ЄС — тоді Росія не матиме можливості їх обходити. Остання пропозиція групи — це запровадження санкцій у ІТ-сфері, оскільки Росія залежить від імпорту ІТ-технологій.

“Якщо ми говоримо ІТ-продукцію, то це залежність близько 38%. Якщо говорить про електроніку, то це близько 63%, що імпортується до Росії з ЄС, США та Великої Британії. Внаслідок цього група у своєму документі пропонує розширювати санкції ще й на ІТ-сектор”, — додала Павицька.

Тим часом проти Росії нові санкції вводить Канада. Про це повідомив прем’єр-міністр Джастін Трюдо. Він також наголосив, що готується додатковий пакет допомоги Україні, про який буде оголошено під час зустрічі G20 на Балі.

У США оголосили про запровадження нових санкцій проти військових постачальників Росії. Про це заявила міністр фінансів США Дженет Єллен. За її словами, санкції стосуватимуться 14 осіб та 28 компаній, зокрема фінансових посередників. Раніше кілька великих військово-промислових компаній РФ вже фігурували у списках санкцій відомства, а міністерство торгівлі США призупинило експорт американських компонентів і технологій для частини російської військової техніки. За словами Єллен, ці заходи вже вплинули на перебіг бойових дій на території України.

Також глава Мінфіну США заявила, що не виключає, що деякі санкції щодо Росії, запроваджені Сполученими Штатами через повномасштабне вторгнення в Україну, залишаться в силі і після закінчення війни.

Тим часом новий прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак назвав РФ “країною-ізгоєм” і запропонував план щодо зниження її впливу на світову економіку.

Читайте також: Відсутність Путіна на саміті G20 свідчить про оборонну позицію РФ — думка (ВІДЕО)

Прямий ефір