Німецькі “кішки” охороняють небо над Україною — робота екіпажу Gepard у репортажі FREEДОМ (ВІДЕО)

Gepard. Скріншот: uatv.ua

Екіпаж самохідної зенітної установки Gepard (“Гепард”) охороняє київське небо від російських Shahed (“Шахедів”) і ракет. Німецькі “кішки” з’явилися у Збройних силах України з початком повномасштабної війни. Партнери вже надали понад 40 одиниць такої техніки, і ще близько сотні готується до передачі, повідомляє FREEДОМ.

Екіпаж прогріває свого “Гепарда”. Скільки цілей знищила “кішка”, можна побачити на броні — п’ять Shahed і три ракети. За словами військовослужбовця з позивним “Муся”, росіяни експериментують із манерою атак — намагаються обійти протиповітряну оборону.

“Вони запускають першу групу Shahed. Дивляться, які пролетіли, значить маршрут чистий. Якщо не пролетіли — потрібно міняти маршрут. Зараз, я чув, що модернізували Shahed — поставили реактивний двигун, і вони прискорилися”, — розповідає військовослужбовець із позивним “Муся”.

За два роки повномасштабної війни та атак протиповітряна оборона збила тисячі безпілотників і ракет. Одні з головних цілей росіян — терор мирного населення і знищення інфраструктури.

“Яка мета? Ураження інфраструктури. Важливо перехопити їх на нашій ділянці, на нашій позиції, щоб не долетіли до того ж Києва, до тих ДТЕКів, у які вони влучають. Shahed цілеспрямовано цілиться по інфраструктурі”, — пояснив військовослужбовець із позивним “Марс”.

“Я вважаю, що їм взагалі не потрібна наша країна. Їм потрібна тільки територія. Пройти, зрівняти і йти далі. Які в них цілі — я не можу зрозуміти, тому що це не війна, а знищення нашої української нації. І все”, — висловив думку військовослужбовець із позивним “Муся”.

Gepard — це німецька самохідна зенітна установка, призначена зокрема для знищення повітряних цілей на висоті до 3 км. Вона оснащена двома 35-мм гарматами “Ерлікон”.

Екіпажам Gepard відпочивати доводиться нечасто, особливо в останні дні, коли росіяни посилили свої атаки по критичній інфраструктурі України.

“Хочеться додому. На жаль, війна затягнулася. Не те щоб втомилися, як хлопці на передовій, але морально важкувато. Не бачиш сім’ю”, — зізнається військовослужбовець із позивним “Марс”.

На сторожі українського неба вже понад чотири десятки зенітних установок Gepard. Ще близько сотні західні партнери готують до передачі.

Читайте також: Україну забезпечать фінансуванням і зброєю — що обіцяють союзники у 2024 році: деталі (ВІДЕО)

Нагадаємо, авіаексперт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації імені Антонова Валерій Романенко розповів, що до 40% запущених Росією дронів Shahed знищується українськими мобільними групами без залучення ракетних озброєнь.

Прямий ефір