Неофіційний старт президентської кампанії в США може відбутися сьогодні — деталі

Президент США Джо Байден сьогодні, 7 лютого, виступить із промовою перед новим складом Конгресу. Ця подія може ознаменувати умовний початок передвиборчої президентської кампанії у Сполучених Штатах, повідомляє FREEДОМ.

Хоча експерти називають промову перед Конгресом неофіційним початком передвиборчої президентської кампанії, виступ Байдена перед демократами у Філадельфії минулої п’ятниці, 3 лютого, на думку Financial Times, вже мав усі ознаки передвиборного мітингу. На виступах в Конгресі традиційно аудиторія набагато більша. Минулого року лише на телебаченні його переглянули 40 млн американців. Така аудиторія дасть Джо Байдену можливість донести свою позицію до максимальної кількості виборців, а також, на думку аналітиків, заручитися і більшою підтримкою демократів. Адже дехто серйозно стурбований його віком. У листопаді Байдену виповнилося 80, а у разі переобрання йому буде 82 на початку другого терміну.

“Це шанс для керівника Білого дому зробити ще один політичний виступ. І якщо ми подивимося на історію, попередні американські президенти — той же Клінтон, Буш-молодший — використовували це [для переобрання] ще на один термін. Зараз Байден хоче за допомогою цієї промови по суті розпочати президентську кампанію. Які зараз головні внутрішньополітичні проблеми Джозефа Бадена? Дуже високі ціни на продовольство, безробіття, є питання України”, — коментує кандидат історичних наук, журналіст-міжнародник Єгор Брайлян.

Республіканці на промову президента в Конгресі дадуть відповідь своїм виступом. На цей раз спікером буде губернаторка Арканзасу Сара Хакабі Сандерс. Вона обіймала пост прессекретарки Білого дому за президента Дональда Трампа.

“Частина республіканців виступає за проведення аудиту тієї військової допомоги, яка надається нам. Думаю, що Байден робитиме головну ставку на об’єднання на тлі глобальних криз: Росія, Китай, кліматичні зміни, тероризм”, — припускає Єгор Брайлян.

Свою неофіційну кампанію ще в листопаді 2022 року розпочав і 45-й президент США Дональд Трамп. Саме тоді він заявив, що має намір знову поборотися за пост № 1. Трампа навіть розблокували у соцмережах, щоб він міг спілкуватися з виборцями. Його забанили після штурму Капітолію в січні 2021-го.

“Громадськість повинна мати можливість чути, що кажуть її політики: добре, погане та потворне, щоб громадяни могли зробити усвідомлений вибір при голосуванні”, — заявив президент компанії Meta з глобальних питань Нік Клег.

Тепер Трамп використає всі свої ресурси, щоб довести, що численні кримінальні розслідування, в яких він фігурує, — фальсифікація виборів у Джорджії, фінансове та податкове шахрайство менеджменту його компанії та інше — не більше, ніж політична помста.

Утім, кандидатом від республіканців може стати і не Трамп. Конкуренцію йому на внутрішньопартійних виборах, на думку аналітиків, становитиме губернатор Флориди Рон Десантіс. За ним у рейтингу республіканців іде колишній віцепрезидент Майк Пенс. А деякі американські видання називають ще десяток потенційних кандидатів на пост президента США від Республіканської партії.

Читайте також: Пів терміну при владі: як змінилися США за два роки президентства Байдена (ВІДЕО)

Прямий ефір