Навколо Києво-Печерського заповідника виявили рештки фортифікаційної стіни ХІІ століття (ФОТО)

Фото з сайта unn.com.ua

На території Києво-Печерського історико-культурного заповідника виявили залишки фортифікаційних мурів 12 століття. Про це під час брифінгу повідомив кандидат історичних наук Сергій Тараненко, передає УНН.

Він розповів, що цього року, влітку, археологи виявили залишки цегляної фортифікаційної споруди за часів Київської Русі.

“На всій території Київської Русі зафіксували близько 250 пам’яток монументальної архітектури того часу. І тільки п’ять, де фіксували фортифікаційні споруди. Це Київ (Софійська стіна), Переяслав, Володимир на Клязьмі, Стара Ладога та Ізборськ. Наш приклад із конструкцією фундаментів з двох стрічок взагалі є унікальним, єдиний в своєму роді на всій території Київської Русі за всю історію досліджень”, – додав завідувач сектору археології Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Сергій Тараненко.

Крім того, за його словами, під час розкопок було знайдено майже тисяча фрагментів давньоруської цегли-плінфи.

Науковець додав, що про цю муровану стіну Києво-Печерського монастиря відомо завдяки посланню ігумена Василя (1182-1197), який улаштував кам’яну огорожу навколо Лаври.

За його словами, залишки цих фортифікаційних споруд були вперше відкриті у 1951 році під час археологічних досліджень.

Читайте такожУкраїнські археологи розповіли, як відкривають загадки минулого

“Кошти на археологію не закладаються у бюджеті – так сталося історично, проте в бюджеті завжди передбачається фінансування Академії наук України, складовою якої є Інститут археології… Сьогоднішні дослідження проводяться силами заповідника і на сьогодні (для фінансування з боку держави на продовження роботи археологів – ред.) треба, щоб Заповідник визначився з методикою музеєфікації, тобто що саме треба робити, щоб можна було порахувати вартість проекту і передбачати бюджетне фінансування”, – додала представник Міністерства культури України Тамара Мазур.

Прямий ефір