НАТО може утримати Росію від використання сили політичним шляхом, – Залужний

Україна хоче, щоб країни-члени Альянсу здійснили адекватні кроки у політичному вимірі з метою позбавити Російську Федерацію можливості розпочати новий наступ.

Відповідну заяву в інтерв’ю Укрінформу зробив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний, пише UA.

“Все, на що ми сподіваємося і чого хочемо – щоб країни-члени Альянсу здійснили відповідні рухи у політичному вимірі з метою позбавити Російську Федерацію можливості залучити більш значні сили та розпочати новий наступ проти України. У союзників по НАТО для цього є необхідні важелі впливу та можливості”, – сказав він.

За словами головнокомандувача ЗСУ, варто пам’ятати, що НАТО – це не лише військовий, а й політичний союз.

“Що важливо, і наші партнери в НАТО підтвердили сьогодні, – вони наразі чудово усвідомлюють ціну, яку доведеться заплатити, якщо не робити нічого. Вони пам’ятають, до чого призвела така бездіяльність у 38-39-х роках минулого століття. Напевно, щось більше варто було зробити у 2008 році, дійсно використати політичні важелі впливу, коли розпочалася війна проти Грузії. Щось більше, напевно, можна було зробити в 2014 році, коли Росія розпочала агресію проти України, окупувала Крим та частину Донбасу. Саме на такий політичний вплив Альянсу ми дійсно покладаємо надії. В решті – розраховуємо на свої сили”, – зазначив Залужний.

Раніше Курт Волкер оцінив ймовірність нового вторгнення Росії до України.

Читайте також: Ядерну зброю може розмістити РФ поблизу Вашингтона, – NYT

Прямий ефір