Ядерну зброю може розмістити РФ поблизу Вашингтона, – NYT

Фото з сайта obzor.lt

Росія може розмістити ядерну зброю поблизу США.

Про це йдеться у статті The New York Times, повідомляє UA.

Президент РФ Володимир Путін хоче розширити сферу впливу Російської Федерації у Східній Європі та заручитися письмовими зобов’язаннями Сполучених Штатів і НАТО про те, що Альянс не розширюватиметься завдяки пострадянським країнам. Інакше Москва вдасться до заходів, які гостро відчуватимуться в Європі та США.

Росія натякає Заходу, що може розмістити ядерну зброю ближче до берегової лінії Сполучених Штатів, що скоротить час на виявлення загрози та протидію їй лише до п’яти хвилин. Це може призвести до конфронтації рівня Карибської кризи 1962 року, коли світ був найближчим до ядерної війни.

“Російський лідер минулого року неодноразово попереджав, що якщо Захід переступить “червону лінію”, яка постійно змінюється і, на думку Путіна, загрожує безпеці Росії, він накаже ухвалити несподівану відповідь”, – йдеться у статті.

Водночас видання зазначає, що подібні натяки можуть бути лише порожніми погрозами Путіна.

“Все це може бути вихвалянням, частиною кремлівської кампанії із залякування та способом нагадати президенту Байдену, що хоча він хоче зосередити увагу Америки на конкуренції та відносинах з Китаєм, пан Путін все ще здатний викликати величезні потрясіння”, – заявили у виданні.

Нагадаємо, Дмитро Кулеба заявив про очікування співпраці з новим федеральним урядом Німеччини під керівництвом Олафа Шольца та іншими союзниками щодо протидії загрозам та спробам залякування з боку РФ.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір