НАТО і РФ одночасно проводять масштабні військові маневри — хід та цілі сторін

Скріншот відео UA

Понад 40 бойових кораблів, суден забезпечення флоту та морська авіація у ці дні відпрацьовують вібиття повітряної атаки, пошук підводних човнів та подолання замінованої акваторії. Росія вивела на масштабні навчання свій Тихоокеанський флот. Водночас понад 4 тис. осіб з військово-морських, повітряних та сухопутних військ на свої міжнародні навчання у Балтійському морі вивело НАТО. У них беруть участь одразу 16 країн, повідомляє UA.

Тихоокеанський флот РФ на навчаннях проводить пошук підводних човнів умовного супротивника, відпрацьовує серію артилерійських стрільб з повітряних цілей та постановку радіоелектронних перешкод. У Міноборони Росії конкретних координат навчань не називають. Повідомляють лише, що вони відбуваються на території далекої морської зони.

Військові експерти називають ці навчання демонстрацією сили з боку РФ, спробою залякати країни-учасниці НАТО і показати, що Росія таки має ядерні боєзаряди, які вона може застосувати будь-коли.

“Росія розпочинає широку кампанію залякування світу, з одного боку. А з іншого боку, вони пропонують сідати за стіл переговорів. Але відступати Росія не збирається”, — коментує український військовий експерт Олег Жданов.

На Балтиці також відбуваються щорічні міжнародні навчання. Проводять їх країни НАТО. Мета — перевірити швидкість реагування на можливу блокаду Балтійського моря. Їх уже називають одними з найбільших у Північній Європі. Задіяно в них понад 7 тис. військовослужбовців, понад 70 літаків та вертольотів.

“У маневрах задіяно приблизно на 30% більше військової техніки, ніж минулого року, 45 кораблів, 76 літаків з 16 держав. З них 14 — члени НАТО і два наших дуже близьких партнери”, — повідомив віцеадмірал Військово-морських сил США Юджін Блек.

Під партнерами віцеадмірал має на увазі Фінляндію та Швецію. Ці країни нещодавно подали заявки на приєднання до Північноатлантичного альянсу. І тепер вони також беруть участь у військових маневрах.

“Це сильний політичний сигнал усьому світові, а також Росії про те, що до нас ставляться серйозно. Буде збільшено присутність армії країн-партнерів у Фінляндії та прилеглих районах, що саме по собі є позитивним для держави”, — заявив міністр оборони Фінляндії Антті Кайкконен.

Ці навчання продовжаться до 17 червня. Вони спрямовані на зміцнення співробітництва між країнами в рамках забезпечення захисту та зміцнення безпеки.

“Основна мета — це показати Росії, що всі країни, весь світ налаштований на те, що якщо Росія продовжуватиме поводитися в такому дусі, то Росії буде дано військову відсіч”, — коментує капітан першого рангу ВМС США у відставці Юрій Табах.

НАТО проводить навчання і на півдні Румунії. У них беруть участь 1 800 військовослужбовців із восьми країн альянсу.

Нагадаємо, більшість громадян РФ негативно ставляться до НАТО. Вони впевнені, що колективний Захід боїться Росії та готується до ядерної війни. Такі дані публікують соціологи в самій Російській Федерації. При цьому в суспільстві зростає ностальгія за Радянським Союзом.

Читайте також:

Зеленський анонсував запуск “Книги катів” наступного тижня

По школі в Бахмуті вдарила РФ — наслідки показали журналісти

Директор музею Голодомору: Геноцид – це і безіменні могили, і знищення мови, і депортація

Прямий ефір