Російська пропаганда зробила українців “нацистами” — як “промивають” мізки в РФ

Фото: dw.com

Новини та політичні ток-шоу на російських федеральних телеканалах протягом останніх восьми років все більше нагадували двохвилинки ненависті з антиутопії Оруелла. З українців пропагандисти Кремля ліпили образ нацистів, інформує UA.

“Тексти були такого змісту, що дегуманізували, маргінізували та принижували українців. Тобто українці — це не люди. І якщо у свідомості в людини сформовано таку думку, то набагато простіше вбити, принизити — те, що ми бачимо зараз”, — розповідає кандидат психологічних наук Юлія Крилова-Грек.

Улюблена теза російської пропаганди: нібито в Україні процвітає нацизм. Паралелі та відсилання до Другої світової війни мали штучно ототожнити українців з фашистами, а це, своєю чергою, знаходило відгук у росіян, які потерпіли від “коричневої чуми”, і як наслідок, у них виникало вже цілком реальне почуття ненависті до сусідньої нації.

“Підміна поняття, ніби українці — рівнозначно фашисти та нацисти. Теж була така маніпуляція, що, мовляв, націоналісти — те, що й нацисти. Вони свідомо змішували слова на основі загального фонетичного звучання. У них звучали як синоніми. Це робилося спеціально, щоб розповісти, що в Україні діють фашистські організації, як би є нацисти”, — пояснює Юлія Крилова-Грек.

Мова ворожнечі та спроби розпалити ненависть — все це лилося з екранів телевізорів і поступово перетворювалося на заклики до ведення агресивної війни. Внаслідок — Буча, Маріуполь, обстріли мирних міст, тортури, масові вбивства, поховання.

“Всі ці заклики готували росіян до загарбницької, антигуманної війни з ознаками геноциду. Ця війна йшла всі ці роки лише в інформаційному просторі. Все, що ми зараз бачимо — фізичне, моральне знищення українців — було на цих інформпросторах на величезну аудиторію”, — каже дослідник Кримської правозахисної групи Ірина Сєдова.

Таке інформаційне накачування населення є військовим злочином під назвою “призов до геноциду”. Саме за це у 1945 році видавця газети Der Stürmer Юліуса Штрейхера під час Нюрнберзького процесу було засуджено до страти.

“У міжнародних професійних спільнотах вважається, що доведення до агресивної війни та мова ворожнечі — це найвищий рівень небезпеки. Якщо ми говоримо про дезінформацію та прояви війни. Це потрібно оцінювати окремо і притягувати до відповідальності винних”, — зазначила Ірина Сєдова.

Усі факти розпалювання ненависті, закликів знищувати українців фіксуються правозахисними організаціями та правоохоронцями. Згодом вся зібрана інформація стане доказовою базою на слуханнях у Гаазі щодо російських пропагандистів.

Читайте також:

Майже 300 тис. росіян від початку війни покинули свою країну — чому кількість охочих поїхати зростає

Закликав до реформи Радбезу ООН та анонсував спецоперацію в Сирії — аналіз заяв та цілей Ердогана

Група “Єрмака-Макфола” запропонувала персональні санкції проти російської еліти. У пріоритеті олігархи зі списку Forbes

Прямий ефір