Зеленський – на конференції FT: Я не розумію позиції про приниження РФ після того, як вони вісім років нас убивали

Офіс президента

Президент України Володимир Зеленський вважає, що деякі західні уряди втомилися від економічних наслідків санкцій проти Російської Федерації та шукають способів пом’якшити їхню дію для захисту своїх комерційних інтересів. Про це він сказав під час конференції FT’s Global Boardroom, повідомляє Financial Times.

“Вони підтримують Україну, але також перевіряють, що можна зробити, щоб послабити санкції, щоб бізнес не постраждав“, – зазначив президент.

Також, за словами Зеленського, Москва знаходить способи оминути санкції.

Із попередженнями президента Франції Еммануеля Макрона Заходу не ставитись до Росії у дусі “приниження” Зеленський не погодився.

“Я справді не розумію. . . приниження Росії. Вісім років вони вбивали нас. Про що ми тут говоримо? Макрон дуже добре знав про невиконання Росією попередніх мирних угод у рамках так званого Мінського процесу, який не зміг покласти край бойовим діям на Донбасі з 2014 року”, – зазначив президент на конференції.

Витіснення російських військ на позиції, зайняті до вторгнення 24 лютого, на думку Зеленського, означатиме “серйозну тимчасову перемогу” для України, однак повний суверенітет над її територією залишається його кінцевою метою.

“Перемога має бути досягнута на полі бою”, – заявив він.

Зеленський також повідомив, що відкритий для мирних переговорів, незважаючи на звірства, вчинені російськими військами під час їхнього 100-денного наступу.

На переговорах під егідою ООН щодо відновлення доступу до українських портів Чорного моря президент України був готовий підтримати ідею морського коридору, що дає змогу експортувати зерно з українських портів. “У діалозі з Москвою для зняття блокади немає необхідності, оскільки єдина загроза світовим постачанням продовольства походить від Росії”, – зазначив він.

Мирні переговори повинні відбуватися віч-на-віч з президентом Володимиром Путіним, тому що, крім російського лідера, “більше нема з ким говорити”.

Зеленський розкритикував, що деякі західні союзники вивчають умови припинення вогню без участі Києва. “Нам потрібен постійний інтерес із боку Заходу, західна підтримка суверенітету України. За спиною України ніколи не може бути переговорів. Як ми можемо досягти припинення вогню на території України, не дослухаючись позиції цієї країни? Це дивує”, – сказав він.

“Ми поступаємося в оснащенні і тому не здатні наступати”, – Президент України закликав Захід до воєнної підтримки для відновлення територіальної цілісності України.

“Союзники можуть зробити більше, щоб посадити Росію за стіл переговорів, постачаючи Україні зброю та посилюючи економічні санкції проти Москви, зокрема повне нафтове та газове ембарго”, – заявив президент.

За його словами, Захід повинен стежити за тим, щоб Москва припинила бойові дії і дотримувалася припинення вогню.

Також Зеленський назвав “чудовою новиною” те, що прем’єр-міністру Великої Британії Борису Джонсону вдалося пережити вотум недовіри у понеділок увечері. “Я радий, що ми не втратили дуже важливого союзника”.

Нагадаємо, військовий експерт Михайло Притула в ефірі марафону “FreeДОМ” на телеканалі UA розповів про актуальну ситуацію в зонах бойових дій. Українська армія звільняє від окупантів території на Запорізькому напрямку, використовуючи самохідні артилерійські установки “CAESAR”, а Росія сконцентрувала свої війська поблизу Сєвєродонецька та Попасної.

Читайте також:

Майже 300 тис. росіян від початку війни покинули свою країну — чому кількість охочих поїхати зростає

Закликав до реформи Радбезу ООН та анонсував спецоперацію в Сирії — аналіз заяв та цілей Ердогана

Між Заходом та РФ: як змінюється політика Китаю після вторгнення Росії в Україну

Прямий ефір