Наступний крок у Харківській області — виснажити противника і почати контрнаступ, — Попович

ВСУ. Фото: Facebook/10 отдельная горно-штурмовая бригада "Эдельвейс"

Просування російських військ у Харківській області було призупинено; наступним етапом є виснаження противника і початок контрнаступу. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військовий оглядач Денис Попович.

“Ми знаємо, що спочатку Росія домоглася успіхів на Харківському напрямку у двох локаціях – у напрямку на Липці та у напрямку на Вовчанськ, що, загалом-то, і дало їм змогу зав’язати вуличні бої на території самого Вовчанська”, — сказав він.

Як він зазначив, після початку російського наступу 11 травня відбулася зміна командира оперативно-тактичного угруповання військ «Харків», що згодом призвело до поліпшення ефективності оборони.

“Вдалося підвищити ефективність оборони, перекинувши резерви не з тих ділянок, на які розраховував противник. Він розраховував, що ми будемо додавати резерви зі східних ділянок для того, щоб там посилити тиск”, — наголосив Попович.

Всупереч цьому, Україна перерозподілила резерви з інших ділянок фронту, що дало їм змогу зупинити російський наступ, акцентував оглядач.

“Подальший етап — це виснажити противника там і далі перейти до більш масштабних контрнаступальних дій для того, щоб вибити їх за територію України. При цьому, противник концентрує війська в напрямку Чернігівської області, і ми чули про загрозу переходу через кордон у Сумській області. Тобто подальша тактика розсмикування українських резервів залишається актуальною”, — підсумував Денис Попович.

Читайте також: Імовірні місця наступу російських військ у Сумській області назвав військовий оглядач

Раніше Олександр Коваленко зазначив, що Вовчанськ у Харківській області є пріоритетнішим для наступу, ніж Липці, оскільки там російські сили вже розпочали бойові дії, тоді як у Липцях не змогли встановити контроль навіть над околицями міста.

Прямий ефір