Імовірні місця наступу російських військ у Сумській області назвав військовий оглядач

Російський окупант. Фото: gur.gov.ua

Угруповання російських військ на кордоні з Сумською областю вчетверо менше, ніж у Харківській області, але продовжує зростати. Наразі там розміщено близько 10 тис. військовослужбовців. У разі наступу, ймовірно, вони виберуть напрямок місто Суджа Суми або Грайворон і Велику Писарівку. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

“У Бєлгородській області зосереджено угруповання з понад 40 тис. осіб, і воно продовжує нарощуватися. Результати ми бачимо в наявності. А на кордоні з Сумською областю, з боку Курської, у російських окупантів зосереджено групу військ, чисельністю трохи більше ніж 10 тис. осіб”, сказав він.

Оглядач зазначив, що російська армія збільшує військову присутність на кордоні з Сумською областю, розгортаючи підрозділи 44-го армійського корпусу і 128-ї окремої мотострілецької бригади, особливо в районі Грайворона.

“Але, знову-таки, угруповання вчетверо менше, ніж те, яке оперувало в Харківській області. Отже, які в нього можливості? Логічно, що в чотири рази менше”, наголосив Коваленко.

Також він назвав напрямки, які можуть бути обрані російським командуванням для повторення сценарію, аналогічного подіям у Харкові.

“Це Суджа Суми. Але немає жодних перспектив захопити Суми або оточити Суми. Скоріше, російськими військами буде проведено таку саму, як і в Харківській області, рейдову операцію із захоплення прикордонних сіл, наприклад, Журавки, Новенького, Басівки. Такі спроби вони можуть провести для акції залякування. Однак ресурс зовсім не той”, акцентував оглядач.

Українські села Журавка, Новеньке, Басівка та російське місто Суджа. Скріншот: deepstatemap.live

На його думку, на Сумщині існує ще один потенційно небезпечний напрямок Грайворон і Велика Писарівка.

Українські села Велика Писарівка, Олександрівка, Лукашівка і російське місто Грайворон. Скріншот: deepstatemap.live

“Саме в цій локації знаходяться два села Олександрівка і Лукашівка, які вони можуть захопити і становити загрозу для Великої Писарівки в спробах зачепитися за її околиці за аналогією з містом Вовчанськ, планомірно стираючи саме село. Однак масштаб їхніх можливостей у Сумській області набагато нижчий, ніж те, що вони продемонстрували в Харківській”, резюмував Олександр Коваленко.

Читайте також: Пів мільйона окупантів ліквідовано за час  повномасштабного вторгнення РФ, — Генштаб ЗСУ

Раніше Олександр Коваленко зазначив, що Вовчанськ у Харківській області є пріоритетнішим для наступу, ніж Липці, оскільки там російські сили вже розпочали бойові дії, тоді як у Липцях не змогли встановити контроль навіть над околицями міста.

Прямий ефір