Найгарячіша точка в Україні: у Бахмуті внаслідок російських обстрілів зруйновано 60% інфраструктури

Бахмут. Фото: uatv.ua

У Бахмуті, який залишається однією з найгарячіших точок в Україні, внаслідок обстрілу російською окупаційною армією зруйновано 60% міської інфраструктури. Про це сьогодні, 30 листопада, повідомила кореспондентка FREEДОМ Альона Грамова.

Армія РФ продовжує робити спроби прориву на Бахмутському напрямку, але Збройні сили України успішно відбивають атаки.

Постійно зазнає обстрілів траса на Костянтинівку, яка розташована недалеко від Бахмута. Цією трасою пересуваються не лише українські військовослужбовці, її використовують як “зелений коридор” волонтери, які привозять продукти до міста.

“На сьогодні, за даними голови області Павла Кириленка, понад 60% міської інфраструктури вже зруйновано. І справді, потрапляючи до міста, ми бачимо все нові та нові руйнування. Якщо наводити приклади, то із 14 шкіл уціліла лише одна. Учора з’явилася інформація про те, що від російських снарядів горіла одна з дошкільних установ”, — сказала Грамова.

У Бахмуті залишаються від 15 до 18 тис. мирних мешканців. Вулиці там порожні, люди переважно перебувають в укриттях, виходячи за гуманітарною допомогою або для того, щоб зібрати дрова.

Через проливні дощі тимчасові переправи через річку Бахмутка або знесла вода, або затопило. У зв’язку з цим людям із віддалених районів міста досить складно добиратися до центру Бахмута, аби отримати гуманітарну допомогу.

“Ми тільки-но повернулися з Бахмута. Ситуація настільки складна, йдуть сильні обстріли по місту. Обстрілюється повністю все місто. Настали морози, ситуація ще більше ускладнюється. Якщо випаде сніг, то в цій ситуації дістатися буде ще складніше до людей на евакуацію, витягти їх із зони бойових дій. З гуманітарними питаннями також будуть серйозні проблеми, оскільки волонтери не всі зможуть заїхати. Місто змінюється на очах. Руйнування, немає ані газу, ані води”, — розповів волонтер Юрій.

За місяць у місті загинули від обстрілу 30 людей.

Читайте також: Бахмут — символічна точка: плани росіян наступати на Слов’янськ і Краматорськ оцінив військовий оглядач

Прямий ефір