Бахмут — символічна точка: плани росіян наступати на Слов’янськ і Краматорськ оцінив військовий оглядач

Бахмут. Фото: uatv.ua

Місто Бахмут Донецької області є для російських окупаційних військ символічною точкою. Після нього росіяни планують піти на Слов’янськ і Краматорськ, щоб реалізувати свої плани. Сюди ж можна віднести Авдіївку та спроби наступати на Вугледарському напрямку. Таку думку сьогодні, 28 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий оглядач Денис Попович.

“Для них це: А — переможний кейс, який вони повинні пред’явити на тлі всіх своїх невдач останніх тижнів; Б — Бахмут для них — це старий план, пов’язаний із необхідністю зайняття Донецької області. Спроби наступати на Вугледарському напрямку зводяться до їхніх намірів і прагнення зайняти Донецьку область”, — сказав він.

Також оглядач прокоментував думку, що росіяни шукають методи підійти з іншого боку і спробувати захопити Слов’янськ і Краматорськ.

“Безліч їхніх операцій зводяться до того, щоб обійти, взяти в котел. Якщо ми подивимося на карту, то їхнє прагнення обійти Авдіївку, зайти через Вугледар у напрямку Мар’їнки, воно підпорядковується цій тактиці — створити загрозу оточення для того, щоб наші могли самі відійти, самі відійшли й залишили територію, яку зараз займають. Їхні плани змінилися після того, як вони втратили так званий Ізюмський виступ після наступу ЗСУ на Харківському напрямку”, — каже Попович.

За його словами, станом на вересень росіяни ще могли розраховувати на те, що вони зможуть оточити Слов’янськ і Краматорськ, наступаючи одночасно з боку Ізюма і з боку Бахмута.

“Зараз вони позбавлені цієї можливості і змушені шукати якісь інші напрямки, щоб змусити нас відійти з цих позицій”, — вважає Денис Попович.

Читайте також: Інтенсивні бої на Донеччині, обстріли Херсона — обстановка на фронті та прогнози

Нагадаємо, за даними Генштабу ЗСУ, російські окупаційні війська, як і раніше, намагаються вести наступальні дії на трьох напрямках: Лиманському, Бахмутському та Авдіївському. На решті здійснюють обстріли та перебувають в обороні.

Прямий ефір