Надавати Україні озброєння та посилювати НАТО на сході Європи потрібно до вторгнення Росії, – Гербст (ВІДЕО)

Скрін із відео

Адміністрація Джо Байдена поки що не підтримала ініціативу групи колишніх високопосадовців США щодо надання додаткового озброєння Україні та посилення позицій НАТО у Східній Європі до того, як Росія зважиться на масштабне вторгнення до України.

Про це в ефірі іномовлення України UA заявив директор Євразійського центру при Атлантичній раді (Atlantic Council, США), посол США в Україні (2003-2006 рр.) Джон Гербст.

“Наша група рекомендувала зараз поставити ще зброю Україні, зброю, яка створює небезпеку для російських військ в Україні. Аналогічно – щоб зараз НАТО посилав військову техніку на Схід – у країни Балтії, Польщу. Тобто ще до можливого вторгнення Росії до України. На наш погляд, тоді для Путіна буде небезпечніше посилати свої війська до України. Але, на жаль, поки що Адміністрація [Байдена] не ухвалила нашу рекомендацію”, – розповів Гербст.

Загалом він впевнений, що Білий дім хоче запобігти можливості російського вторгнення. Але при цьому Вашингтон зацікавлений і у стабілізації відносин із Москвою.

“Я вважаю, що з того моменту, коли вони побачили ці війська біля українських кордонів, їхня політика непогана. Тому що вони говорять і про санкції, і про зброю для України. І про відправлення на Схід ще військ НАТО. Але, на мій погляд, було б краще, якби вони посилали цю зброю зараз, якби зміцнили НАТО на Сході зараз. На мій погляд, вони мають розуміння, що було б жахливо, якби Росія ще раз вторглася до України. Але вони все-таки хочуть мати, як вони кажуть, стабільні та передбачувані відносини з Москвою. І через це, мені здається, їхня політика щодо РФ слабша, ніж має бути”, – пояснив дипломат.

Раніше Гербст заявив, що війна на Донбасі не досягає мети, тому Путін загрожує повномасштабним вторгненням.

Нагадаємо, Єнс Столтенберг розповів, що під час переговорів у Брюсселі точилася серйозна дискусія щодо України.

Прямий ефір