Розбіжності між НАТО та Росією буде складно подолати, – Столтенберг

Фото АР

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг розповів, що під час переговорів у Брюсселі, 12 січня, точилася серйозна дискусія щодо України.

Про це повідомляє UA.

Він зазначив, що Альянс відхилив вимогу Росії про нерозширення, а також попередили, що нова агресія проти України коштуватиме Росії дорого.

“Ми дуже чітко заявили, що застосування сил проти України буде серйозною стратегічною помилкою і це супроводжуватиметься дуже високою ціною для Росії”, – наголосив Столтенберг.

Він зазначив, що розбіжності між НАТО та Росією буде складно подолати. При цьому, за словами Столтенберга, факт того, що Альянс разом із союзниками сів за один стіл переговорів із РФ – позитивний знак.

Він також прокоментував вимоги Росії щодо нерозширення НАТО, яке вона висунула у грудні.

“Альянс підтвердив політику відкритих дверей НАТО і право для кожної нації обирати власні шляхи безпеки. Тому ми говоримо, що вони не повинні зривати нашу можливість захищати всіх, включно з присутністю військ на східній частині Альянсу”, – додав Столтенберг.

Генсек НАТО зазначив, що під час переговорів було домовлено продовжувати подібні зустрічі з Росією, щоб поновити діалог та вирішувати важливі питання.

Нагадаємо, Росія загрожує Україні та ставить під питання архітектуру безпеки Європи. РФ нарощує військову міць на українському кордоні й має намір розпочати військові дії, якщо поставлені нею вимоги не будуть виконані.

Читайте також: Військова ескалація Росії проти України (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Прямий ефір