На станцію “Академік Вернадський” їде 26-та антарктична експедиція (ФОТО)

Фото Національний антарктичний науковий центр

На станцію “Академік Вернадський” вирушила 26-та річна Українська антарктична експедиція. Її учасники проведуть на крижаному континенті близько 13 місяців.

Про це повідомляє UATV із посиланням на Національний антарктичний науковий центр.

Команда знову є наймолодшою серед усіх попередніх експедицій.

“Торік ми відправляли в Антарктику наймолодшу експедицію за всі роки – середній вік учасників був 37. Цього року, в 26-й УАЕ, середній вік ще менший – майже 36, а наймолодшому учаснику в квітні виповнюється 25 – тобто він ровесник передачі нашої станції Україні від Великої Британії”, – зазначив директор НАНЦ Євген Дикий.

Керівником УАЕ буде рекордсмен за кількістю зимівок на “Вернадському” – вчений-геофізик із Харкова Богдан Гаврилюк. Для нього це буде вже дев’ята річна експедиція.

Загалом у 26-й експедиції буде 12 учасників: 7 науковців, лікар, кухар, дизеліст, системний механік та сисадмін. З них 11 чоловіків та 1 жінка – біологиня Оксана Савенко, яка вже вдруге їде на зимівлю (це також рекорд, раніше жодна жінка двічі не зимувала).

Перед відправкою в Антарктиду вся команда пройшла обов’язковий тижневий тренінг.

Основними завданнями учасників річної експедиції є проведення щоденних вимірювань, запланованих досліджень, а також підтримка роботи станції.

Раніше поблизу станції “Академік Вернадський” відколовся край льодовика.

Читайте також: Українська сезонна експедиція прибула на станцію “Академік Вернадський”

Прямий ефір