На публічній кадастровій карті з’явилася інформація про земельні паї

Фото Укрінформ

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру додала новий шар даних на публічну кадастрову карту, що містить дані про земельні паї, виділені працівникам колишніх колективних господарств.

Про це повідомило відомство, пише UA.

За даними відомства, портал наразі містить 43,22 тис. прив’язаних до місцевості цифрових растрових зображень планів приватизації щодо 6,5 тис. колективних сільськогосподарських підприємств.

У Держгеокадастрі кажуть, що органи місцевого самоврядування зможуть використовувати дану інформацію для інвентаризації та аудиту земельних ресурсів, виявлення вільних або зайнятих земель під час ухвалення рішень про надання дозволу на безоплатну приватизацію; а також це дасть змогу уникнути накладання меж одних ділянок на інші під час формування нових земельних ділянок.

Ці дані також будуть корисними під час розроблення комплексних планів просторового розвитку територій громад, оскільки до 2025 року всі невитребувані паї мають бути передані до комунальної власності.

Нагадаємо, заступник міністра аграрної політики та продовольства Тарас Дзьоба повідомляв про те, що є тенденція до збільшення кількості земельних угод та площі проданих ділянок. За його даними, щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки – приблизно 2 гектари, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні.

Читайте також: Земельна реформа в Україні уповільнена, – президент

Прямий ефір