З 1 липня продали 23 тисячі гектарів землі, – Мінагро

Фото з сайта ukrinform.ua

Після запуску ринку землі в Україні зареєстровано 10 683 угоди купівлі-продажу земельних ділянок, майже 23 тис. гектарів змінили власників.

Про це повідомляє UA з посиланням на Укрінформ.

Згідно з повідомленням, є тенденція до збільшення кількості земельних угод та площі проданих ділянок. Станом на кінець липня було продано лише приблизно 6,5 тисяч гектарів.

“Тепер же щодня реєструється у середньому по 200 угод. Середній розмір земельної ділянки – приблизно 2 гектари, що відповідає середньому розміру земельного паю в Україні”, – повідомив заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Тарас Дзьоба.

Найбільше угод (понад 1000) укладено у Полтавській області, де змінили власників майже 2 700 гектарів. На другому місці – Харківська область – 684 угоди (2 616 га). На третьому – Кіровоградська область – 555 угод (2074 га).

Тарас Дзьоба зазначив, що поміж нових власників – приблизно 4 400 унікальних покупців. Левова частка угод (до 99%) укладаються фізичними особами.

Нагадаємо, в Україні з 1 липня запустився ринок сільськогосподарської землі. Відповідний закон Володимир Зеленський підписав 28 квітня.

Так, з 1 липня 2021 року право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення площею до 100 гектарів можуть набувати виключно громадяни України.

Читайте також: Ринок землі: кількість угод збільшилась до 7,9 тис.

Прямий ефір