На Харківському напрямку російські окупанти маскуються та риють нори — розбір військового експерта

Сергій Грабський. Фото: utro02.tv

На Харківському напрямку російські окупанти маскуються, не зводять інженерні фортифікації, а просто риють нори в посадках. Про це сьогодні, 18 червня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військовий експерт Сергій Грабський.

Він зазначив, що йдеться про створення видимості російськими підрозділами нібито готовності вести наступальні дії на Харківському напрямку.

“І спроба створити якийсь рух та активність, а саме створення нір, що нібито вони готуються просуватися вперед і так далі, і таке інше — все це свідчить про те, що противник має за основну мету відволікти Сили оборони від напрямку зосередження основних зусиль, примусити нас переводити на цей напрямок більшу кількість сил та засобів. І, загалом, із цим пов’язаний той інформаційний тиск, який ми зараз спостерігаємо, коли противник постійно намагається створити тло, що нібито на Харківському напрямку або на Сумському напрямку вони готові до якихось активних дій”, — сказав військовий експерт.

Грабський наголосив, що це не більше ніж відволікаючий маневр.

“На сьогодні Харкову нічого не загрожує, крім варварських обстрілів здалеку. Але прямої загрози Харкову немає. Тому противник у такий спосіб намагається, зокрема, показати для свого народонаселення те, як вони активно діють на тому чи іншому напрямку. Незліченне перерахування населених пунктів воно, загалом, має на меті показати населенню того суб’єкта міжнародного права, який поки що називається Російська Федерація, що війська активно рухаються вперед, звільняючи від “нацистів” територію, як вони називають, “братньої країни”, — сказав він.

Військовий експерт констатував, що російські окупанти, безумовно, ставили собі завдання прорвати лінію оборони, але вони навіть не дійшли до основних ліній укріплень українських військ.

“Тобто противник загруз у смузі забезпечення, не маючи можливості просунутися вперед. Це було зрозуміло з самого початку, тому що це угруповання сил та засобів не могло становити якоїсь загрози для Харкова безпосередньо. Тому від самого початку ми були дуже обережні у своїх оцінках щодо того, які завдання ставить перед собою противник. Але вони не досягли цих цілей. Те, що вони не створюють потужні інженерно-фортифікаційні споруди, а копають нори, є свідченням того, що вони дуже не впевнені у своїх подальших діях. А самі розумієте, створення інженерно-фортифікаційних споруд повного профілю — це досить дорога, затратна справа. Тому вони не мають можливості виділити достатніх сил й засобів для цього, не бачать необхідності в цьому”, — сказав Грабський.

Читайте також: Частину південного угруповання РФ перекинуто під Куп’янськ — аналіз фронту від Романенка

Нагадаємо, 119 бойових зіткнень між Силами оборони України і російськими окупаційними військами відбулося впродовж минулої доби. Найнапруженіша ситуація — на Покровському напрямку, де загарбники атакували понад 40 разів.

Прямий ефір