Участь країн у Глобальному саміті миру вже свідчить про їхню позицію, — політолог

Прапор Швейцарії. Фото: pixabay.com

Згода країн брати участь у Глобальному саміті миру, запланованому на 15-16 червня у Швейцарії, вже демонструє їхню позицію щодо повномасштабної війни Росії проти України. Про це сьогодні, 23 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Олещук.

“Ситуація складається таким чином, що сам факт участі в конференції значною мірою є певною позицією. Це декларація того, що російська позиція повністю не поділяється”, — сказав він.

Політолог наголосив, що для Пекіна участь у саміті миру є значним дипломатичним завданням, але поки що залишається незрозумілим, яким чином його буде вирішено.

“Чому? Тому що Китай і Росія постійно декларують, що вони мають повне взаєморозуміння. Тому передбачити, як конкретно поводитимете себе Китай у цій ситуації — досить складно. Але, можливо, вони спробували б якимось чином враховувати інтереси Росії та щоб інтереси Росії відбивалися”, — вважає він.

Олещук пояснив, що участь країн у саміті є позицією, оскільки Росія вкрай негативно ставиться до переговорів щодо української формули миру.

Читайте також: На саміті миру у Швейцарії розглянуть теми, що становлять глобальний інтерес — деталі від дипломата ЄС

Як повідомлялося, саміт миру у Швейцарії будуть посилено охороняти. За порядком, крім місцевої поліції, стежитимуть до 4 тис. військових, а повітряний простір над регіоном — обмежать.

Прямий ефір