Китаю було б дивно не брати участь у саміті миру — доводи Подоляка

Михайло Подоляк. Фото: uatv.ua

Уже понад 60 країн підтвердили свою участь у Глобальному саміті миру, який відбудеться у Швейцарії 15-16 червня. Переговори про розширення представництва країн тривають. Про це сьогодні, 25 травня, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів радник керівника Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“Переговори ще тривають, ще час є, президент України особисто курує переговорні процеси. Думаю, кількість країн буде близько до 80, як і заявлялося. А це буде широке представництво”, — сказав він.

Подоляк зазначив, що широта представництва країн-учасниць — один із головних параметрів, що демонструють важливість саміту, на якому вирішуватимуться базові питання про справедливий світ як такий.

“Мається на увазі не тільки справедливе закінчення війни Росії проти України, а й справедливий світ узагалі — головна концепція, що дає змогу іншим країнам розраховувати на певне майбутнє, на певні правила всередині цього майбутнього”, — пояснив він.

По-друге, саміт має окреслити ті ризики, які продемонструвала нинішня війна.

“Ризики, які позначила війна Росії, — тобто абсолютна беззубість нинішньої системи міжнародних відносин, яка не може ці ризики превентивно прибирати або гасити їх на початкових етапах. Також можна обговорити недієздатність багатьох міжнародних інститутів, які сьогодні не виконують свої статутні функції”, — додав радник глави ОПУ.

На саміті важлива присутність ключових країн, які претендують сьогодні на глобальне лідерство.

“Китай і Сполучені Штати — безсумнівно. Світ перебудовується, світ вимагає нових рішень, нових підходів до проблем. І буде дивно, якщо ці країни не будуть присутніми, тому що інакше вони ніби самоусуваються від участі в побудові нового каркаса міжнародних відносин. На мій погляд, якраз цей каркас закладатиметься на саміті миру. І країнам, які претендують на роль глобальних лідерів (тобто лідерів, які прописують правила), було б дивно не брати участь”, — зазначив Подоляк.

Читайте також: Індія приїде, Китай — не визначився: чому для України важливо зібрати якомога більше лідерів на Саміті миру (ВІДЕО)

Прямий ефір