Можливе запрошення Росії на другий Глобальний саміт миру прокоментував політолог

Олег Лісний. Скріншот: uatv.ua

Підсумковий документ за результатами першого Глобального саміту миру, де відбудеться фіксація результатів війни, буде надіслано Росії, що необхідно для завершення маневру, адже країну-агресора потрібно буде поставити перед фактом поразки. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог, віцепрезидент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

Так він прокоментував інформацію, що керівник Офісу президента України Андрій Єрмак не виключає, що на другий Глобальний саміт щодо формули миру можуть запросити Росію.

“Я не бачу тут нічого страшного, тому що, якщо ми порівняємо із зерновою угодою, то там точно так само з Росією через посередників спілкувалися, ставили перед фактом, і Росія пішла. Президент чітко сказав, що він допускає, що той, хто приїде, невідомо хто, на той момент він може взагалі не приїхати і не ухвалити, тому що після першого великого саміту цей документ, коли отримає певні рамки, його, я так розумію, буде відіслано в Росію для того, щоб закінчити маневр, щоб у Росії та в інших… до того ж тут президент чітко позначив, що це робиться для того, щоб не з’явилися ініціативи, які не враховуватимуть наші інтереси. Тому ми зберігаємо темп. Росія повинна стояти перед фактом”, — сказав Лісний.

Політолог наголосив, що в пункті про фіксацію закінчення війни ні про який мир із Росією не може бути мови.

“Тому це м’яч на полі навіть не Росії, тому що ми прекрасно розуміємо, що, якщо Росія відчуватиме в собі сили, вона продовжуватиме цю війну. Але Україна не повинна втратити ініціативу. Це дуже важливо, щоб саме на формулі миру відбудовувався світовий порядок. Тому що формула миру — це не тільки про Україну, це про те, що Росія зруйнувала. А Росія зруйнувала все, що могла, і добиває все, що залишилося — і дипломатію, і міжнародне право. Тому це такий тактичний, скоріше, хід, який усі прекрасно розуміють, чим закінчиться. Але його потрібно зробити для того, щоб ініціатива залишалася за нами”, — додав Олег Лісний.

Читайте також: Для протистояння ядерному шантажу Росії важливий міжнародний тиск, особливо тих країн, від яких вона залежить, — Єрмак

Нагадаємо, 25 лютого в Києві відбулася конференція “Україна. Рік 2024”. Її головними спікерами були представники військово-політичного керівництва країни. Топпосадовці обговорювали те, що відбувається на фронті, внутрішні справи держави і міжнародну підтримку. Формула миру президента Зеленського була однією з пріоритетних тем форуму.

Прямий ефір