Молдова для Росії важлива: причини назвав Айзенберг

Прапор Молдови. Фото: pixabay

Сполучені Штати Америки стурбовані інтересом Росії до Молдови, оскільки Молдова хоч і маленька, але важлива країна. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив професор Нью-Йоркського університету Ігор Айзенберг.

“Сполучені Штати знають, що Росія готувала в абсолютно буквальному сенсі в Молдові державний переворот приблизно, мабуть, за таким зразком, як вона його готувала в Чорногорії перед тим, як Чорногорія вступала в НАТО. Молдова — важлива країна, маленька, але дуже важлива країна. Взагалі всі країни важливі. Не можна ділити країни на важливі, неважливі. Молдова для Росії важлива, тому що якби Росії вдався переворот у Молдові, то вона б могла створити плацдарм для подальших дій проти України”, — пояснив він.

Айзенберг зауважив, що Молдова — демократична країна, молода демократія так само, як і Україна.

“Природно, Росія робитиме все можливе для того, щоб не дати Молдові розвиватися, не дати Молдові вступити до Європейського Союзу, не дати Молдові стати частиною сучасної цивілізації, яка складається з ліберальних демократій. І тому те, що відбувається в Молдові, безумовно, дуже важливо, і дуже добре, що Джо Байден спеціально згадав про Молдову у своєму виступі, що США надають цьому дуже великого значення”, — сказав професор.

Читайте також: Держпереворот у Молдові руками Кремля: як Кишинів планує протистояти Москві (ВІДЕО)

Прямий ефір