“МОК та Томас Бах — промоутери геноциду, війни та крові”: можливу участь російських спортсменів у Олімпіаді прокоментував Подоляк

Михайло Подоляк. Фото: ukrinform.ua

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) із главою Томасом Бахом є промоутером злочинів Росії проти України. Адже практично всі російські спортсмени — військовослужбовці, й виступаючи на Олімпійських іграх, вони пропагуватимуть цінності своєї країни, а цінності Росії — це вбивства і руйнування. Про це сьогодні, 1 лютого, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив радник глави Офісу президента України (ОПУ) Михайло Подоляк.

“У мене до нього (Томаса Баха, — ред.) завжди одне питання тепер: а чи не хоче він нам пояснити, чи мають українці право на життя взагалі? Тобто багато суб’єктів під назвою “російські спортсмени” є членами Центрального спортивного клубу армії (ЦСКА), вони військовозобов’язані. Тобто військовозобов’язані приїжджають і кажуть: “дивіться, ми там ріжемо людей, ми там вбиваємо, у цьому випадку з прапором нейтральним, але насправді будемо на майках писати, що ми Росія і маємо право вбивати людей. І що ви нам зробите?”. Таким чином, нехай пан Бах публічно говорить завжди, що Росія нам платить дуже багато, а ми є промоутером геноциду, війни та крові”, — сказав він.

За словами глави радника ОПУ, глобальна політика не повинна виглядати таким чином, адже не повинно бути відмовок щодо “нейтральності”, оскільки не буває спорту поза політикою.

“Спорт — це і є пряма політика, тому що спорт, особливо на рівні держав, — це презентація цінностей держави. У такому випадку презентація цінностей Росії. Які цінності сьогодні у Росії? Убити, знищити, зруйнувати, відправити крилату ракету в житловий багатоквартирний будинок. Спорт — це промоція цього конкретного типу держави під назвою Російська Федерація”, — акцентував Подоляк. 

Він додав, що таким функціонерам, як Томас Бах, необхідно пояснювати, що якщо вони в короткій перспективі беруть гроші в Росії, то їхня репутація згодом назавжди матиме вигляд забрудненої.

“Тому будемо жорстко називати речі своїми іменами, оскільки ми сьогодні — законодавці хорошого політичного тренду: говорити без лицемірства. З нашими партнерами з інших країн, які теж з обуренням на це дивляться, говоритимемо про можливість перейти до дієвих заходів щодо Міжнародного олімпійського комітету (МОК). Дієвий спосіб — це відмова інших спонсорів. Тобто їм має стати соромно стояти поруч із російськими грошима. Друге, це спортивний бойкот, щоб показати, що немає ніякого спорту поза політикою. Третє, необхідно зафлешмобити цього суб’єкта, на прізвище Бах, щоб він приїхав до родин загиблих українських спортсменів і поговорив із ними. Не треба приходити на трибуну і розповідати, що спорт поза політикою або про порушення прав спортсменів. Нехай приходить і розповідає дітям про те, що їхні батьки загинули, тому що спорт поза політикою”, — заявив Михайло Подоляк. 

Читайте також: Олімпіада-2024: чи бойкотуватиме Україна участь спортсменів із Росії та Білорусі — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір