Мобілізаційний ресурс російської провінції майже вичерпався: що далі, відповів Гетьман

Олексій Гетьман. Фото: facebook.com/alexeyhetman

Не можна говорити про вичерпання мобілізаційного ресурсу всієї Російської Федерації: він досить великий. Однак у російській провінції ресурс дійсно добігає кінця. Саме тому Кремль використовує для війни проти України іноземців, адже наступним кроком є мобілізація населення великих міст. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман.

Він пояснює, що Росія має кілька джерел поповнення своєї армії, що воює проти України: ув’язнені, люди з депресивних регіонів і околиць, люди з фінансовими проблемами, іноземці, які отримують громадянство РФ за згоду воювати.

“Ще одна складова мобілізації — це мобілізація вже безпосередньо росіян з великих міст. Тому що з сіл, з невеликих міст, з периферії, з провінції вони вже практично все, що могли, повитягували. Справді, там ресурс закінчився. Всі ці складові дають можливість досить багато — ще 300 тис., 400 тис., до пів мільйона людей — без особливих зусиль мобілізувати. Призивають вони іноземців не тому, що у них люди закінчилися, а тому, що наступний крок — це призов людей з великих міст: Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Москва тощо”, — пояснює гість ефіру.

Аналітик додає, що втрати російської армії не зменшуються і не зменшуватимуться. А оскільки вони могли вплинути на настрої у великих містах, до мобілізації там і не вдавалися. Принаймні не хотіли робити цього до виборів.

“Тому цих іноземців вони мобілізують саме для того, щоб поки не мобілізувати з великих міст. Після виборів буде і мобілізація з Москви, і з північної столиці, як вони називають, і далі”, — упевнений аналітик.

Водночас він не вважає, що втрати у великих містах призведуть до бунтів.

“Я більше схиляюся до того, що щось може змінитись у Росії завдяки російським добровольцям, які у Брянській, Курській областях намагаються вести бойові дії. Це може якось розхитати ситуацію в Росії зсередини, особливо серед військовослужбовців, тому що багато російських військовослужбовців на лінії фронту починають замислюватися, а чи на тій стороні вони воюють. Перейти на наш бік, тобто воювати за іншу країну, для них ментально досить складно… А воювати за своїх же, за росіян, проти режиму — для них це цілком нормально”, — пояснив Олексій Гетьман.

Читайте також: Завдання-максимум російських добровольців — Москва, — Пономарьов

Нагадаємо, за даними Генерального штабу Збройних сил України, станом на сьогодні, 17 березня, втрати російської армії становлять понад 430 тис. військових.

Прямий ефір