МКЧХ має доступ не більш ніж до 15% військовополонених України, — Розенко (ВІДЕО)

МКЧХ. Фото: ukrinform.ua

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) має доступ не більш ніж до 15% українських військовополонених, яких тримають у Російській Федерації або на тимчасово окупованих територіях України. Про це сьогодні, 10 грудня, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив віцепрезидент Товариства Червоного Хреста України Павло Розенко.

Міжнародний комітет Червоного Хреста — нейтральна організація, яка може контактувати безпосередньо із двома сторонами збройного конфлікту. У нашому випадку організація виступає посередником між Україною та Росією. Розенко зазначив, що у МКЧХ є мандат з розв’язання питань щодо військовополонених, умов їх тримання та обміну. Червоний Хрест України таких повноважень не має, бо це є національна організація.

“МКЧХ не робить те, що може: його функції і можливості значно більші. Але необхідно розуміти, що функції та можливості МКЧХ залежать від того, наскільки та чи інша країна виконує Женевські конвенції, а саме конвенції стосовно військовополонених”, — сказав він.

Віцепрезидент наголосив, що Україна сьогодні повністю відкрита до співпраці з МКЧХ, організація має всі можливості відвідувати російських військовополонених, перевіряти їхні умови тримання, давати можливість їм контактувати з рідними та близькими. МКЧХ в Україні має всі можливості для своєї діяльності.

“У РФ ситуація абсолютно інакша, попри останні заяви МКЧХ, що вони отримують доступ до військовополонених. Але, на жаль, за моєю оцінкою МКЧХ має доступ не більш ніж до 15% українців, які перебувають у полоні на території Російської Федерації або тимчасово окупованій території. Чи може Міжнародний комітет Червоного Хреста бути більш ефективним та отримувати більший доступ до військовополонених? Все залежить від позиції Російської Федерації. Оскільки Україна та ООН у цьому питанні чинять тиск на РФ, це має посприяти тому, щоб міжнародні організації отримали повноцінний доступ до українських військовополонених на території РФ. На сьогодні, на жаль, цього не відбувається. Це і є проявом того, що РФ грубо порушує умови та Женевської конвенції щодо поводження з військовополоненими та умови статутних документів Організації Об’єднаних Націй”, — підсумував Павло Розенко.

Читайте також: Москва свідомо приховує інформацію про українських військовополонених, — віцепрезидент Червоного Хреста України (ВІДЕО)

Прямий ефір