Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може притягти до відповідальності Путіна попри його імунітет, — адвокат

Юрій Білоус. Скріншот: uatv.ua

Міжнародний кримінальний суд у Гаазі може судити за геноцид та воєнні злочини президента Російської Федерації Володимира Путіна та інших високопоставлених воєнних злочинців. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів адвокат Юрій Білоус, який займається збиранням доказів воєнних злочинів РФ проти України.

“У нас є постійно діюча інституція — це Міжнародний кримінальний суд у Гаазі, який може судити Шойгу, який може судити Путіна, який може судити Патрушева та інших високопосадовців, високих воєначальників Російської Федерації. Він для цього і був створений у 1998 році” — сказав Білоус.

Він зазначив, що зараз на порядку денному стоїть питання, наскільки можна притягувати до відповідальності людину з персональним імунітетом, яким є президент.

“Вже пішов напрямок думки в тому порядку, що це можна і це потрібно робити”, — сказав адвокат, додавши, що Міжнародний кримінальний суд і створювався саме для того, щоб люди, які мають владу, розуміли межі свого імунітету.

“Якщо, до речі, цей суд видасть ордер на арешт президента Путіна, то суд має 123 учасники, і в кожній з цих країн пана Путіна можна буде заарештувати. Ну і далі діяти за процедурою”, — наголосив Білоус.

Він нагадав, що Україна зараз виступає за створення міжнародного спеціального трибуналу, як механізму, який комплексно вирішить питання відповідальності Російської Федерації за скоєні нею злочини щодо України.

“Спеціальний трибунал. Наша держава його рухає. Вони хочуть зафіксувати у спеціальному трибуналі факт агресії, наскільки я це розумію, бо Міжнародний кримінальний суд не займається злочином агресії. Ось що важливе. А ось ці всі персональні індивідуальні злочини: геноцид, воєнні злочини та злочини проти людяності — це все Міжнародний кримінальний суд. Так, він не має поліції, не має своєї в’язниці, не має своїх виконавчих органів. Так, це його структурна слабкість… Так, він має обмеження. Але в нього є можливості, і є куди рости. Коли, як не зараз, ухвалювати такі рішення, проти кого, як не проти Росії чи президента Путіна, щодо яких питання щодо Сирії, Грузії, Чечні — там величезна кількість правозахисних організацій фіксували воєнні злочини. Цьому потрібно покласти край. Міжнародний кримінальний суд і ми, Україна, я вважаю, маємо у цьому напрямку зробити рішучий крок”, — переконаний адвокат.

Читайте також: Притягти РФ до відповідальності за скоєні злочини щодо України: експерт назвав дієвий механізм

Прямий ефір